Adresář

Vzdělávání

Subjekty: 4

_ZVUK_

_ZVUK_

Praha Praha

Vzdělávání|Ostatní

_ZVUK_ je nezávislá platforma podporující vzdělávání, tvůrčí dialog a realizaci projektů v oblasti elektronické hudby a zvukového umění.

Kopírovat odkaz

Sociální sítě

Adresa

Krymská 14
Praha 10
100 00

MenART

MenART

Praha Praha

Vzdělávání|Ostatní|Klasická

Stipendijní Akademie MenART podporuje vyhledávání, rozvoj a podporu mladých talentů a nabízí podporu a inspiraci pedagogům, kteří se jejich výuce věnují. Akademie MenART je otevřena pro žáky základních uměleckých škol, 2. stupně ZŠ či studenty středních škol.
Akademie MenART vznikla v úzké spolupráci s Nadačním fondem Magdaleny Kožené, jehož cílem je podpořit a zviditelnit význam uměleckého vzdělávání v naší společnosti.
Kromě samotné studijní části nabízí Akademie MenART studentům příležitost získat zkušenosti při představení výsledků společné práce ve spolupráci s renomovanými kulturními institucemi – festivaly Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Bohemian Heritage Fund. V rámci realizace pracovních setkání Akademie spolupracuje s Akademií Múzických umění v Praze, UMPRUM, Technickou univerzitou v Liberci či ČVUT v Praze.

Kopírovat odkaz

Sociální sítě

Kontakt

Music Managers Forum CR

Music Managers Forum CR

Praha Praha

Hudební asociace|Vzdělávání|Ostatní

Kdo je MMF Czech Republic?
MMF Czech Republic je asociace hudebních manažerů a booking agentů ČR, která je přímo napojená na představenstvo mezinárodní organizace IMMF. MMF Czech Republic si bere za své cíle mateřské IMMF a dále je rozšiřuje o otázky, které trápí zástupce kapel na domácí půdě v podmínkách lokálního trhu a know how.
MMF Czech Republic oficiálně vznikla v květnu roku 2018 díky přímým kontaktům na představitele IMMF, vybudovaným za pomoci exportní kanceláře SoundCzech a účasti představenstva MMF Czech Republic na hudebních konferencích v EU, například Spring Break (Polsko), Eurosonic (Holandsko), Vienna Waves (Rakousko), Reeperbahn (Německo), Musikmesse (Německo), MaMA (Francie), Nouvelle Prague (Česká republika) a mnoha dalších.
MMF Czech Republic pořádá 2x ročně setkání celé členské základny, kde je možné si vyměnit názory, kontakty a vznést požadavky na řešení témat s IMMF, která jsou nejaktuálnější pro majoritu členů.

Jaká je mise MMF Czech Republic?
Aktivně působit a spolupodílet se na vytváření legislativního, sociálního a finančního prostředí, příznivého pro fungování hudebního průmyslu v ČR
Podporovat a organizovat školení a vzdělávání manažerů další generace, za účelem zdokonalení
Podporovat celé široké spektrum hudebního průmyslu a profesionalitu v jeho rámci
Uznání hudebního průmyslu jako podstatného přínosu do ekonomiky státu
Podporovat korektnost a transparentnost v hudebním managementu
Profesionalizace méně zkušených či začínajících členů
Zapojení inovativních technologií a business modelů do manažerských konceptů

Nástroje k realizaci daných cílů jsou:
Vzdělávání a školení (Education & Training)
Diskuze a prosazování společných cílů ve spolupráci s příslušnými státními či evropskými orgány
Networking (propojování kontaktů)

Kopírovat odkaz

Sociální sítě

Adresa

Celetná 17
Praha 1
110 00

Muzikologie FF UPOL

Muzikologie FF UPOL

Olomoucký Olomoucký

Vzdělávání|Ostatní

Katedra muzikologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého, druhé nejstarší univerzity v českých zemích (otevřené v roce 1573), byla založena v roce 1946. Po období sloučeného fungování s hudebně-výchovnou katedrou pedagogické fakulty byla znovuobnovena v roce 1990.

V současné době představuje pracoviště, jež nabízí bakalářský, magisterský i doktorský studijní program v oblastech teorie a dějin hudby, a také bakalářské studium uměnověd.

Současně se profiluje jako výzkumné centrum. Stěžejní oblast zájmu zde tvoří hudba 19. a 20. století, zejména výzkum významných osobností české hudební kultury (Zdeněk Fibich, Leoš Janáček, Vítězslav Novák, Josef Suk ad.), a hudební divadlo.
Další specializaci představuje česká barokní hudba (hudba Pavla Josefa Vejvanovského, Adama Michny z Otradovic, italská opera v Čechách a na Moravě, hudba na dvoře olomouckých arcibiskupů ad.).
Zvláštní pozornost je věnována rovněž organologii a etnoorganologii, edicím hudebních pramenů, hudební regionalistice, hudební estetice a také výzkumu i výuce populární hudby.

Kopírovat odkaz

Sociální sítě

Adresa

Univerzitní 3
Olomouc
779 00