ArteActa je odborný recenzovaný časopis. Vychází od roku 2018, a to vždy dvakrát ročně, zpravidla na jaře a na podzim. Vydavatelem časopisu je Akademie múzických umění v Praze. Zaměřuje se na performativní umění a umělecký výzkum. Časopis tvoří tři základní obsahové pilíře:
soudobé performativní umění 20. a 21. století s důrazem na audiovizi, divadlo, hudbu, tanec a jejich interdisciplinární přesahy;
umělecký výzkum performativních umění v širokém významovém spektru tohoto pojmu;
eseje, překlady a recenze oborově významných studií a dalších výzkumných výstupů.
Hlavním jazykem časopisu je čeština. Časopis publikuje také příspěvky ve slovenštině a angličtině.
Propojujeme hudbu, interprety, kontakty a projekty se strategií a cíli potencionálních i stávajících partnerů. Reagujeme na potřeby trhu, umíme najít neotřelé koncepty a dlouhodobé funkční strategie. Součástí naší práce je aktivní booking koncertů.
Jako hlavní promotér produkujeme koncertní turné hudebníků zastupovaných BrainZone a realizujeme je s produkčním týmem profesionálů.
Mezi aktuálně zastupované patří například Chinaski, Lucie nebo Anna K.
Zajišťujeme PR servis, promotion akce a kampaně. Sestavíme několik typů programů či kampaní na výběr dle Vašich možností a druhu akce.
Aktivně přistupujeme k marketingovým potřebám partnera.
Působíme taktéž jako vydavatelství zaměřené na tvorbu Vojtěcha Dyka & B-Side Bandu.
Czech Music Quarterly je časopis v angličtině, který zkoumá strhující svět české klasické i současné hudby. Časopis se zaměřuje na různé aspekty české hudební scény od klasické po nezávislou a přináší čerstvé informace jak hudebním profesionálům, tak široké hudební veřejnosti. Nabízí studie o české hudbě, rozhovory a portréty českých skladatelů a interpretů, recenze a reportáže z významných událostí, vše napsané předními muzikology v atraktivním stylu.
Hlavním důvodem založení české hudební agentury Digiton byla snaha pomoci všem nezávislým umělcům posunout jejich hudební kariéru o krok dál. Svět kolem nás je plný talentovaných kreativních lidí, kteří věnují nemalé úsilí do své tvorby, aby ta pak pozitivně ovlivnila životy nás všech.
Naší vizí je proto muzikantům zajistit veškeré služby spojené s online hudebním marketingem, jako je např. sestavení dlouhodobé marketingové strategie, propagace hudby na všech digitálních platformách, správa sociálních sítí či mediální služby. Umělci se pak můžou soustředit výhradně na tvoření hudby a koncertování. Pro vybrané umělce také zajišťujeme booking hudebních akcí a management.
Co je to FAKKER!? FAKKER! je především postoj. FAKKER! je pocit. FAKKER! je životní styl. Jsme revolucí našich srdcí, jsme prostředníčky ukázané lžím a přetvářce. Nebereme masáž propagandy a spouštíme elektrickou bouři anarchie do oficiální hitparády plytkého tanečního popu. Jsme půlnoční harlekýni, našminkovaní manekýni, umělečtí loseři i vítězové v jednom, jsme atomová bomba v myslích všech, jejichž život je jen o penězích. Jsme poselství upřímnosti, hlas dionýských básníků lásky a nekorunovaní králové varietních průpovídek stejně jako primabaleríny ztracené generace alchymistů promarněných příležitostí. Jsme sžíravá kritika v systému, vada ve strojích, které nás mají naprogramovat, jsme Route 66 svobody slova, věrozvěstové politické nekorektnosti s vlastním názorem plivnutým do ksichtu všem haters. Jsme to já a ty, my dva proti celému světu. Stojíme hrdě a pozvedáme v obou rukách pevně sevřený FAKKER! proti každému, kdo s námi chce vyjebat. Tohle jsme my a nenecháme se manipulovat!
Full Moon je původní český multižánrový hudební magazín. Vychází pravidelně od roku 2010 a reflektuje hudební scénu u nás i v zahraničí, s přesahy do filmu, komiksu, literatury či designu. Každý měsíc odráží aktuální kulturní dění, nabízí kvalitní a originální zpracování, obsah a nadčasový design grafického studia Carton Clan. Spolupracuje s výjimečnými lidmi napříč kulturním spektrem. Není odkázán na agenturní zpravodajství – jeho obsah je bez výjimky exkluzivní – a zakládá si na dobrých a osobních vztazích se čtenáři. V letech 2018 a 2019 získal ocenění Press of the Year od festivalu Nouvelle Prague.
Časopis Harmonie se zrodil v roce 1992, avšak první číslo vyšlo v roce 1993. Jeho vydavatelem je nakladatelství Muzikus. Na počátku byla idea vytvořit tiskové médium nového typu, které by úrovní a obsahem korespondovalo s předními evropskými hudebními časopisy typu Le Monde de la Musique, Diapason, BBC Music Magazine a Gramophone. Proto byl kladen od počátku důraz na rubriku recenzí hudebních nosičů, rozhovory a různé typy článků. Dnes obsahuje archiv Harmonie unikátní sbírku recenzí desek a bezkonkurenční soubor rozhovorů s domácími a zahraničními umělci, často exkluzivního charakteru.
Harmonie je ideálem asi každého umělce. Naše Harmonie chce být pozitivní, tematicky i názorově vyvážená, nabízet zajímavé názory, smysluplné poznatky a nové informace...
V letech rozkvětu nahrávacího průmyslu, tj. v 90. letech, pořádala Harmonie jedinou soutěž v oblasti klasické hudby v České republice. Nejdříve pod názvem Zlatá Harmonie, později Ceny Harmonie, jež měly mezinárodní renomé (ceny získali například Dagmar Pecková, Magdalena Kožená, Jiří Bárta, Ivan Moravec, Zuzana Růžičková, Anne-Sophie Mutter, John Eliot Gardiner…). Dodnes na tento projekt nebyl nikdo schopen úspěšně navázat.
Velmi úspěšně se od 90. let rozvíjí uveřejňování vícedílných projektů – seriálů. V průběhu let tak vznikl bezkonkurenční archiv. Kromě klasické hudby se časopis věnuje jazzu a selektivně i world music a tanci. V oblasti jazzu je Harmonie dokonce jediným médiem (kromě Českého rozhlasu Vltava), které sleduje aktuální dění v takové šíři i hloubce. Díky spolupracovníkům pak monitorujeme hudební život nejen v regionech, ale i v zahraničí.
Časopis Hudební rozhledy, jehož vydavatelem je Společnost Hudební rozhledy, člen Asociace hudebních umělců a vědců, vychází nepřetržitě a pod stejným názvem (převzatým podle časopisu vydávaného prof. Vladimírem Helfertem ve 20. letech minulého století) od roku 1948, a tudíž se letos prezentuje svým již 60. ročníkem. Vychází dvanáctkrát do roka v rozsahu 64 stran a jeho základní koncepce, v jejímž duchu žádný jiný časopis v České republice nepůsobí, vychází ze snahy informovat prostřednictvím předních českých muzikologů a publicistů co nejširší okruh čtenářů (jak profesionálů tak i amatérů) o nejvýznamnějších hudebních událostech z oblasti klasiky pořádaných v celé České republice a výběrově i v zahraničí. Sleduje kompoziční tvorbu včetně nových skladebných směrů, interpretaci, pedagogiku, problematiku nosičů, oblast výroby hudebních nástrojů i organizaci a ekonomiku kultury, a to jak v historických, tak i v mezinárodních souvislostech. Konkrétně tedy zahrnuje nejen hodnocení vybraných festivalů, jednotlivých koncertů či soutěží, ale i portréty významných osobností a rozhovory s interprety, skladateli či řediteli nejrůznějších hudebních institucí, orchestrů, agentur apod., či reportáže a fejetony. Nedílnou součástí obsahu časopisu, který s řadou jmenovaných hudebních subjektů spolupracuje i jako jejich významný mediální partner, je i oddíl recenzí pokrývající veškeré české a moravské operní (a dílem i operetní, baletní a muzikálové) premiéry, hodnocení CD novinek z nabídky většiny na našem trhu působících firem a rubrika studií a komentářů, která je z podstatné části zaměřena vždy na několik tematických okruhů zpracovávaných formou seriálů (např. cyklus o světových operních divadlech, dvanáct rozhovorů s významnými představiteli zlaté éry českého divadla, série článků věnovaných starší české hudbě či zevrubnější - byť přístupnou formou prezentované a do celkového kontextu zařazené analýzy některých významnějších premiér soudobých skladatelů). Vedle recenzování CD však časopis přináší i pravidelné analýzy odborné literatury a v rubrice Horizont příspěvky, zabývající se tématy z oblasti hudby folklorní, dechové, mimoevropské, jazzové či populární. Velký prostor je také věnován našim mladým umělcům, jimž se např. denní tisk prakticky nevěnuje vůbec a na stránkách Hudebních rozhledů dostávají k dispozici nemálo stran. A to nejen zasvěcených hodnocením jejich výkonů na koncertech či soutěžích, ale i profilovým medailonkům, rozhovorům apod. V důsledku toho časopis pravidelně spolupracuje s řadou pedagogických institucí, základními uměleckými školami počínaje a např. Pražskou konzervatoří či Hudební fakultou Akademie múzických umění v Praze konče.
V rámci Ústavu dějin umění AV ČR, v. v. i., je recenzovaný čtvrtletník Hudební věda vydáván od roku 2019. V návaznosti na tradici sborníků Musikologie a Hudební věda patří časopis od svého založení v roce 1964 k základnímu odbornému periodiku oboru hudební věda.
Cílem časopisu je přinášet odborné články, recenze, zprávy z konferencí, dokumenty o hudební kultuře s důrazem na česká témata hudebněvědné a hudebněteoretické problematiky.
Časopis je plně recenzovaným periodikem a uveřejněné články podléhají standardnímu lektorskému řízení (double-blinded reviewing).
Vydává Ústav dějin umění Akademie věd České republiky, v. v. i.
Vychází 4x ročně
ISSN 0018-7003
Hudební věda je zařazena či indexována v indexech a databázích Central European Journal of Social Sciences and Humanities (CEJSH), European Reference Index for the Humanities (ERIH), International Index to Music Periodicals, Music Index, RILM Abstracts of Music Literature, SCOPUS a Web of Science (WOS).