ArcoDiva management je komplexní producentskou společností - hudební agenturou vydávající od druhé poloviny devadesátých let špičkové nahrávky z oblasti klasické hudby a mluveného slova a poskytující kompletní servis vybraným osobnostem a souborům klasické hudby. ArcoDiva pořádá i mimořádné koncerty jako jsou vystoupení Thomase Hampsona a dalších umělců, připravuje rozsáhlé mezinárodní projekty - například "Stamic 2017", "Češi ve Vídni", "Kompletní nahrávka orchestrálních děl Fibicha" a další. Ve spolupráci se Společností Gustava Mahlera ArcoDiva obnovila a provozuje rodný dům GM a pořádá mezinárodní hudební festival MAHLER JIHLAVA. K okruhu osobností, kteří se společností úzce spolupracují, patří Gabriela Beňačková, Sylvie Bodorová, Lucie Silkenová, Jiří Rajniš, Martin Kasík, soubor Cantarina Clarinete, Boni pueri, Musica bohemica, Kateřina Englichová, Irvin Venyš, Quido Segers, Benewitzovo kvarteto, Kaprálová Quartet a řada dalších.
ArcoDiva je dnes v Praze nejvyhledávanějším partnerem pro zahraniční agentury, pořadatele a umělce - symbol spolehlivosti, dynamičnosti, nejvyšší kvality a stálé invence. Zároveň úspěšně exportuje českou hudbu a umělce i jejich nahrávky prostřednictvím distribuční sítě NAXOS do zahraničí.
Hudební vydavatelství ARTA Records bylo založeno v roce 1991 s cílem mapovat tzv. menšinové žánry v tehdejším Československu. V katalogu začínající firmy se tehdy objevily nahrávky nejrůznějších stylových orientací; vedle jazzu např. "minimalistická" tvorba manželů Havlových, rockové šansony Deža Ursinyho, hudba k baletu od kytaristy Michala Pavlíčka nebo taneční písničky 20. let v podání Pražského jazzfonického kvintetu. S postupem doby a s přibývajícími vydavatelskými zkušenostmi se pozornost producentů firmy zkoncentrovala na dvě hlavní hudební oblasti, kterými se dnes ARTA prezentuje, tj. moderní jazz a vážnou hudbu. Významnou část aktivit firmy tvoří dovoz a distribuce nahrávek s vážnou, jazzovou, filmovou a etnickou hudbou. V současné době nabízí prostřednictvím vlastní distribuce v České republice okolo jednoho sta nahrávek labelu ARTA Records, z toho přibližně dvě třetiny připadají na vážnou, starou, ale i soudobou hudbu. Mezi umělci pravidelně spolupracujícími s vydavatelstvím jsou zpěvačka Jana Lewitová, cembalistka Giedré Lukšaité-Mrázková, varhaník, cembalista a fortepianista Jaroslav Tůma, gambista a cellista Petr Hejný, hráč na flétny všeho druhu Jiří Stivín, klarinetista Jiří Krejčí, houslista Ivan Ženatý, violista Karel Doležal, loutnista Rudolf Měřinský, zpěvák Michael Pospíšil, flétnista Andreas Kröper, soubory dobových nástrojů Pro Arte Antiqua Praha, Capella "Sancta Caecilia", Antiquarius Consort, Ritornello, na hudební středověk zaměřená Kvinterna, dále Musica Bohemica s Jaroslavem Krčkem, Doležalovo kvarteto, Nové Vlachovo kvarteto či ansámbly soudobé hudby Agon a Mondschein. K významným zahraničním hostům nahrávek ARTA Records patří houslista Simon Standage, flétnisté Yoshimi Oshima a Meinhart Niedermayr, klarinetista Luigi Magistrelli či japonský dechový soubor Orphée.
Moderní jazz je v katalogu ARTA Records zastoupen nejlepšími českými interperty tohoto žánru. Saxofonista a flétnista Jiří Stivín, kytarista Luboš Andršt, klavíristé Emil Viklický a Karel Růžička, trumpetista Laco Deczi, kontrabasista George Mraz nebo zpěvačka Vlasta Průchová patří dnes již ke slavným osobnostem, jejichž koncerty navštěvuje pravidelně mnoho posluchačů. Mezi mladými talenty labelu se postupně objevili hráč na klávesové nástroje Zdeněk Zdeněk, kytaristé Rudy Linka, Roman Pokorný či Andrej Šeban, saxofonisté Štěpán Markovič a Karel Růžička jr., trumpetista Juraj Bartoš. Rovněž jazzových projektů ARTA Records se zúčastnila řada zvučných světových jmen: kytarista John Abercrombie, saxofonista Bob Mintzer, pianista Richie Beirach, kontrabasista Jay Anderson. Ke stálicím české jazzové scény patří dva fusion soubory Hot Line a Tutu, velkokapelové hraní prezentuje big band Veleband.
Edice Jiná hudba sdružuje nejenom nahrávky zrcadlící hudební výlety předních českých umělců přelomu 20. a 21. století, ale také hudbu jdoucí napříč obvyklými žánry.
Za svoji produkci ARTA získala řadu cen na domácí, české i zahraniční hudební scéně. Mezi ty nejcennější patří ocenění francouzského odborného časopisu Diapason za kolekci sedmi sinfonií Jana Zacha v podání souboru Capella "Sancta Caecilia". Recenzent prestižního amerického magazínu "Fanfare" vybral snímek obou smyčcových kvartetů Leoše Janáčka v interpretaci Doležalova kvarteta za disk roku 1996 ! Nahrávka souboru Agon s názvem Česká Nová hudba 60. let získal novinářskou cenu Zlatá Harmonie 1995. Varhanní improvizace Jaroslava Tůmy patřily také k velmi často jmenovaným titulům odborné kritiky u nás. Za svůj pěvecký výkon na nahrávce Sefardských písní obdržela cenu Českého hudebního fondu Jana Lewitová.
Hudební vydavatelství ARTESMON úzce spolupracuje s Českou filharmonií. Specializuje se na nahrávky komorních souborů, které jsou složené z členů České filharmonie a sólistů, kteří vystupují v cyklech České filharmonie a Českého spolku pro komorní hudbu. Od svého vzniku v roce 2000 vydavatelství ARTESMON uskutečnilo řadu nahrávek, které jsou úspěšné u posluchačů i u hudební kritiky.
Hudební agentura Artesmon zprostředkovává a zajišťuje pořádání koncertů:
Pro arte antiqua Praha
Smyčcového kvarteta českých filharmoniků
Sexteta českých filharmoniků
Okteta českých filharmoniků a po dohodě dalších souborů a sólistů zastoupených v katalogu vydavatelství.
Mezi soubory zastoupené v katalogu vydavatelství jsou:
Okteto českých filharmoniků
Sexteto českých filharmoniků
Pro arte antiqua Praha
Čeští barokní sólisté
Duo di basso
Virtuosi di basso
Collegium českých filharmoniků
Brahms Trio Prague
Venti Diversi Ensemble
Český hornový sbor
Smyčcové kvarteto českých filharmoniků
Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie
Orbis Trio
Kalliopé Trio Praha
Variace Praha
Sólisté:
Bohuslav MATOUŠEK - housle
Miroslav VILÍMEC – housle
Jiří HURNÍK - housle
Josef ŠPAČEK - housle
Jiří POSPÍCHAL - housle
Jan PĚRUŠKA – viola
Jaroslav MOTLÍK - viola
František HOST - violoncello
Jiří HUDEC – kontrabas
Jiří VÁLEK - flétna
Roman NOVOTNÝ - flétna
Aleš BÁRTA - varhany
Jaroslav TŮMA - varhany
Haruko WATANABE - klavír
Pavel KAŠPAR - klavír
Jaromír KLEPÁČ - klavír
Irina FOJTÍKOVÁ-KONDRATENKO - klavír
Ivo KAHÁNEK - klavír
Radek BABORÁK - lesní roh
Kae NYUNOYA - klavír
Daniel WIESNER - klavír
Ladislav KOZDERKA - trubka
Václav MÁCHA - klavír
Orchestry:
Česká filharmonie
Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Filharmonie Brno
Český komorní orchestr
Dvořákův komorní orchestr
Komorní orchestr Bohuslava Martinů
Orchestr studio Brno
Dirigenti:
Zdeněk Košler
Petr Altrichter
František Jílek
Jiří Hudec sen.
Andreas Sebastian Weiser
Jan Kučera
Ondřej Vrabec
Jsme Blacksplash a pomáháme z české hudební scény dělat fresh místo. Hledáme ty nejtalentovanější umělce a společně vytváříme nahrávky, klipy i eventy.
Pořádáme v Praze koncerty zahraničních kapel z převážně okrajových žánrů. Jako label podporujeme Vložte Kočku, Ufajr, Mutanti hledaj východisko a další..
SONO Records Studio je jedna z nejlepších nahrávacích společností v Evropě. Je situované v klidné oblasti 20 minut od Prahy a 15 minut od letiště. Rezidentní studio poskytuje 3000 m3 pro hudebníky, skladatele a producenty. Complex zahrnuje i hotel, restauraci, bar a zahradu na relaxaci.
SONO Records Studio úzce spolupracuje s vydavatelstvím Glitterbeat a alba, která spolu vytvořili, získala několikrát WOMEX Award. Na albech v SONO studiu pracovali Tamikrest, Noura Mint Seymali, Aziza Brahim, Samba Touré, Bassekou Kouyate, Fofoulah a další.
Mezi pokojené zákazníky patří i David Bowie, Joss Stone, Nazareth, Gypsy Kings, Julian Lennon, Living Colour, Glen Hansard, The Levellers, Mike Stern, Limp Bizkit a G Love and Special Sauce. SONO je také vybavené na spoutu různých žánrů jako klasická hudba, jazz, world music nebo dance music.
Studio je populární také u českých umělců: Lucie, Kabát, Marta Topferová, Invisible Word, Iva Bittová, David Dorůžka, Organic Quartet, Tomáš Liška, Radek Baborák, Vertigo a mnoho dalších.
Hudební vydavatelství SUPRAPHON je historicky nejvýznamnější českou gramofonovou firmou.
Značka SUPRAPHON - původně název ve své době moderního elektrického gramofonu - byla zaregistrována v roce 1932.
V poválečných letech nesly toto značení domácí gramodesky určené pro export a napomáhaly tak šíření věhlasu především české klasické hudby v nahrávkách ze třicátých a čtyřicátých let. Tehdejší cílevědomá dramaturgie dala vzniknout rozsáhlému katalogu titulů systematicky mapujících dílo Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a dalších osobností české hudební kultury i velikánů hudby světové. Na nahrávkách se podíleli přední domácí i světoví interpreti, komorní soubory a orchestry řízené významnými dirigenty.
V průběhu dalšího vývoje se stal státní podnik SUPRAPHON exportním závodem (1949), výrobním podnikem (Gramofonové závody - SUPRAPHON, 1961), samostatným vydavatelstvím (SUPRAPHON n. p., 1969) a postupně - díky svému sílícímu vlivu - synonymem českého gramofonového průmyslu.
Na základě pokračující promyšlené prezentace české hudby a proslulosti domácích interpretů se zařadil mezi uznávané gramofonové firmy v Evropě i v zámoří. Dokládá to bohatý zvukový archiv, považovaný pro svou jedinečnost za významnou kulturní památku.
Navzdory tendenčním kulturním trendům před rokem 1989 obsahuje archiv SUPRAPHONu kromě nesčíslného množství snímků všech hudebních žánrů i cenné nahrávky mluveného slova, které jsou nenahraditelným dokladem vývoje českého dramatického umění i hereckého mistrovství.
Úspěšným vývojem prošla také technologie nahrávání a technická úroveň audionosičů. Přes diskutabilní technickou vyspělost tehdejšího Československa měly desky se značkou SUPRAPHON parametry srovnatelné s výrobky významných západoevropských firem. V roce 1987 vydal SUPRAPHON svůj první kompaktní disk s vážnou hudbou (Smetanovu Mou vlast) a stal se tak jedním z prvních producentů této technické novinky v oblasti hudebních nosičů.
Novodobá historie značky SUPRAPHON, jež se píše od roku 1989, přinesla změnu vlastníků. V letech 1993 až 2008 se stává většinovým akcionářem vydavatelství SUPRAPHON společnost Bonton a.s., která zároveň vlastnila nakladatelství Albatros, Bonton film, Bonton Music a další významné společnosti působící v oblasti kultury. Od podzimu 2008 se majitelem stává Music pro a.s.
Sledování nových trendů v hudebním průmyslu vyústilo ve vytvoření vlastní online prodejny Supraphonline, kde SUPRAPHON nabízí od 24. listopadu 2011 ke stažení hudbu ve formátu MP3 i bezztrátovém formátu FLAC. Digitální verze alb mohou zájemci vyhledat i ve většině světově významných digitálních obchodech a streamovacích servisech.
SUPRAPHON a.s. navazuje na nejlepší tradice své vlastní historie. Významnou položkou jeho ediční činnosti je klasická hudba, která značku SUPRAPHON proslavila doslova na celém světě, o čemž svědčí i významné ceny a uznání posledních let - Grand Prix du Disque de L'Europe de L'Académie du Disque, Prize of Golden Disc of Nippon Columbia, Wiener Flötenuhr - Preis der Mozartgemeinde Wien, Cannes Classical Awards a několik nominací na Grammy Awards. Také v oblasti populární hudby patří SUPRAPHON ke klíčovým vydavatelům na domácím trhu. Mezi nejvýznamnější umělce tohoto žánru, již na značce SUPRAPHON realizovali nejvíce svých nahrávek, patří zpěvák Karel Gott.