Šéfredaktor časopisu Fakker
Subjekty: 81
Filtry: Manažeři Novináři Agenti Vymazat vše
Absolvent střední školy v Ostravě se zaměřením na elektro se o hudbu zajímal od svých dvanácti let, zprvu poslechem polských rozhlasových stanic, jež byly v dobách totality vstřícnější než domácí média k heavy metalu, o němž si jako aktivní fanoušek, pravidelný návštěvník ostravské burzy gramodesek a čtenář časopisu Magazyn muzyczny udělal dobrý přehled; okrajově poznal rovněž českou metalovou scénu – skupiny Citron, Arakain, Vitacit. V roce 1991 se Karel Balčirák společně s Lukášem Pavliňákem a Jiřím Hrubým podílel na zrodu časopisu Spark, v jehož čele dnes stojí jako šéfredaktor a spoluvydavatel. Tvář tohoto ostravského metalového zpravodaje se několikrát měnila a výrazně profesionalizovala. Prvotní inspirací byl Pavliňákův fanzine Metal Symphony, na který Spark navázal zprvu jako nepravidelný občasník a teprve 1995 převzal podobu měsíčníku s celostátní distribucí. První skupinou, které se Balčirák ve Sparku věnoval autorsky do hloubky, byla Metallica. Časem si vyzkoušel všechny formy editorské práce a když jezdil na jednání s rodícími se velkými nakladatelskými domy, uvědomil si, že budoucnost časopisu závisí na přenesení redakce do Prahy. K jeho popularizaci značně přispěl rozhlasový pořad Petra Hanzlíka Gung Ho, který se na Spark často odvolával, a samotný Balčirák si osvojil moderátorskou praxi ve vlastním pořadu Spark Report na Radiu Orion, dále pak na Radiu Ekol – S, opavském Radiu Attack a ostravském Radiu Helax.
V polovině devadesátých let se Karel Balčirák sblížil s promotérem rockových koncertů Pavlem Schusterem a společně založili nakladatelství One & One Company, které se ujalo vydávání Sparku a v listopadu 1996 ho uvedlo na trh už z pražské adresy. Pro Spark tak nadešlo úspěšné údobí, kdy významně stoupl jeho náklad i prestiž. Čtenáři oceňovali i jeho mezinárodní konexe, ať už se odrážely v příspěvcích, které chodily ze zahraničí, nebo v kontaktech s nezávislými firmami, které zůstávají plodným podhoubím pro metalový trend.
Šéfredaktorovy autorské aktivity zahrnují zejména recenze, story, rozhovor. Také v Praze navázal Balčirák kontakt s rozhlasem, konkrétně s Radiem Beat v jeho kultovním pořadu Hard & Heavy. Záběr interpretů, jimiž se zabýval, zůstává široký, sahá od hair-rocku skupin Motley Crue a Poison přes interview s Ozzym Osbournem či Metallikou až po inspirativní setkání s producentem Metalliky Flemmingem Rasmussenem v nahrávacím studiu v Kodani, jehož zvuk (zvláště na albu Master Of Puppets) považuje Balčirák dodnes za nenapodobitelný. Obchodní vzestup Sparku povzbudil Karla Balčiráka a Pavla Schustera, aby počínaje březnem 2005 rozšířili portfolio vydavatelství One & One Company o další významný měsíčník, už zavedený Rock & Pop.
Ondřej Bezr (* 14. listopadu 1968), český hudební publicista. Od roku 1989 přispíval do časopisu Rock Revue, později do magazínu Rock & Pop, v letech 1992–2002 byl jeho redaktorem. Je šéfredaktorem časopisu UNI.
Je více než 17 let na hudební scéně. Manažer, zvukař, producent, majitel labelu (DaSkaRecords), zakladatel agentury 420 Production. Je jedním ze zakladatelů Music Managers Forum Czech Republic a byl zvolen předsedou. Jako manažer pracoval s předními umělci v oblasti world music, elektroniky a beatboxu. Hraje zásadní roli v úspěchu kapely Mydy Rabycad, se kterou procestoval 20 zemí na 4 kontinentech. Stejnou péči věnuje se svým týmem stále více respektovaným Noise of Human Art (N.O.H.A.), Noisy Pots, The Atavists a dalším. Pravidelně a aktivně se účastní řady konferencí, kongresů a předváděcích festivalů, na nichž sleduje a zastupuje zájmy české moderní i alternativní hudební scény v širších souvislostech. Přednášel také hudební management na Vysoké škole ekonomické.
Band Manager / Agentka kapel Metronome Blues, Beps'n'Johnnies, Gerda Blank
Producentka Resistor Sound Sessions
Future Archive Recordings
Manažerka mezinárodně ceněného souboru Clarinet Factory, 5 let pracuje také na pozici produkčního a booking agenta kapely Tata Bojs
Michal Bystrov je český novinář, písničkář, spisovatel, básník a překladatel. S jeho články se můžete setkávat na stránkách časopisů Reflex, Rock & All, Reportér a Headliner. Od roku 1999 publikoval stovky recenzí, portrétů, rozhovorů a reportáží v Lidových a Hospodářských novinách, Deníku, Respektu, Českém rozhlase atd. Překládá životopisy hudebníků, pátrá po vzniku starých zlidovělých skladeb – viz rubrika v magazínu UNI a stejnojmenná úspěšná trilogie Příběhy písní. V magazínu UNI se v rubrice Hvězdy v polostínu věnuje méně známým písničkářům a hudební historii.
Dramaturg klubu Roxy v Praze, promotér v Heartnoize Promotion, přispívá do časopisu Full Moon
Narodila se v roce 1984. Pod pseudonymem Mary C je aktivní jako selektorka, moderátorka a kulturní aktivistka. Každé pondělí od 22:00 ji můžete slyšet na Radiu Wave v pořadu Kruton alias Scéna s Mary C. Píše pro Radio Wave a Full Moon Magazine. Je jednou z iniciátorek Nejsmutnější party. S Martinem Tvrdým založila hudebně edukativní platformu Kreaton a tvoří jednotku Kreaton DJs, která předvádí nové formy DJingu, radikální samplovací session s živými beaty, a také projekt Člověk pokrokový. Pravidelně moderuje hudební diskuzi Sound Chat v Českém centru Praha. Je koordinátorkou projektu Czeching.
Zakladatel, dramaturg a fundraiser karlovarského hudebního festivalu Top RoofTop fest, zakladatel Wild Delfino Booking, booking agent kapel The Wild Roots a Seventh Passion, redaktor Frontman.cz, Muzikantiakapely.cz a Plzenskekapely.cz, moderátor pořadu Zkušebny na MVTV.cz. PR a social media manager AMPromotions.