Subjekty: 18

Akord Kvint

Akord Kvint

Karlovarský Karlovarský

Výrobci hudebních nástrojů

Akord Kvint je soukromá firma, která vyrábí studentské, koncertní a mistrovské housle, violy a cella. Firma byla založena v roce 1991 v Lubech, malém západočeském městě s dlouholetou tradicí houslařství sahající až do poloviny 17. století. Majitelům firmy se podařilo získat jak známé, tak i mladé talentované houslaře, ve většině mistry houslaře, a vytvořit tak nejprofesionálnější tým v České republice.
Všechny housle, violy a cella z firmy Akord Kvint jsou vhodné jak pro seriózní studenty a profesionální hráče, tak i pro ty, kteří berou hudbu jako hobby a přejí si vlastnit vynikající, vysoce kvalitní a hodnotný nástroj.
Naši mistři houslaři vyrábí housle, violy a violoncella v pěti kvalitativních řadách. Nástroje jsou mimo cell k dispozici ve všech velikostech a v modelech Stradivari a Guarneri.

Kopírovat odkaz

Adresa

Chebská 378
Luby
351 37

Amati

Amati

Karlovarský Karlovarský

Výrobci hudebních nástrojů

Amati-Denak, s.r.o. je česká firma zabývající se výrobou dechových hudebních nástrojů se sídlem v Kraslicích. Amati navázala na tradici houslařství v okolí Kraslic (Luby - Schönbach od počátku 17. stol.) a výroby dechových nástrojů (od poloviny 18. stol.), která se v 19. stol soustředila do malých továren, vesměs v německých rukou. Po nuceném odsunu Němců po roce 1945 se zbytky výroby soustředily do družstva Amati, v roce 1948 zestátněného a spojeného s firmou V. F. Červený v Hradci Králové. Svou produkcí se řadila mezi tři největší výrobce svého druhu v Evropě a vyvážela do více než 50 zemí světa. V roce 1990 firma prošla privatizací, opustila houslařskou výrobu a změnila názen na Amati - Denak (Dechové nástroje Kraslice).
Vedle dechových nástrojů dřevěných a žesťových (plechových) všech druhů vyrábí firma ventilové, pístové a signální nástroje. Portfolio firmy tak zahrnuje saxofony, klarinety, flétny, fagoty a kontrafagoty, trubky, lesní rohy, křídlovky, melafony, suzafony, baskřídlovky, eufonia, pozouny a tuby a také bicí nástroje.
Kromě hudebních nástrojů vyrábí firma Amati-Denak rovněž ochranná pouzdra a kufříky na své nástroje a poskytuje řadu služeb, jako úpravy nástrojů, galvanické zušlechtění či barvení kovových součástí.

Kopírovat odkaz

Sociální sítě

Adresa

Dukelská 44
Kraslice
358 25

BSG Musical Instruments

BSG Musical Instruments

Pardubický Pardubický

Výrobci hudebních nástrojů

BSG Musical Instruments je firma zaměřená na výrobu kytar.
Klade si za cíl nabídnout špičkové nástroje nesoucí známku precizní ruční práce, krásy dřeva a brilantnosti zvuku. Vzhled kytar ovlivňuje převážně přírodní barva jednotlivých dřev v jejich optimálních kombinacích. Přírodní materiály jsou použity i na takových detailech, jako jsou kostěné pražce, dřevěné výložky a krytky. Konstrukce kytar odráží nejnovější trendy a technologické poznatky optimální pro trvanlivost a zvukovou stálost každého kusu. Tvary jednotlivých modelů jsou voleny tak, aby splnily požadavky každého zákazníka, přičemž všechny vycházejí z klasických úspěšných designů. Jedná se o zakázkovou ruční výrobu.

Kopírovat odkaz

Adresa

Jiráskovo náměstí 272
Žamberk
564 01

Cimbály Všianský

Cimbály Všianský

Jihomoravský Jihomoravský

Výrobci hudebních nástrojů

Cimbály Všianský se zabývají výrobou cimbálů a příslušenství k nim.
Cimbál Všianský se vyznačuje zdokonalenou konstrukcí, která výrazně snižuje váhu nástroje a přitom zvyšuje jeho pevnost a stálost ladění. Odlehčená konstrukce podporuje lepší vyzařování zvuku a kvalitu tónu. Vyzařování zvuku směrem k publiku dále zlepšují i unikátní rezonační otvory na přední straně cimbálu.
U nástroje je zachován plný tónový rozsah C—a3.
Hmotnost nástroje se po odšroubování noh a pedálu pohybuje okolo 48 kg.
První cimbál se značkou VŠIANSKÝ byl postaven v roce 1999. Od té doby se tato značka vyprofilovala v nástroje vyznačující se kvalitním zvukem a nízkou hmotností.

Kopírovat odkaz

Adresa

Rybkova 23/03
Brno
602 00

Čapek Instruments

Čapek Instruments

Praha Praha

Výrobci hudebních nástrojů

Rostislav Čapek vyrábí banja a mandolíny již od roku 1985. Rosťa se v roce 1968 narodil do ryze hudebního prostředí, které předznamenalo jeho budoucí směřování k výrobě hudebních nástrojů. Jeho tatínek Jan “Krisťák” Čapek v roce 1971 založil dnes již dávno legendární dívčí country kapelu Schovanky, ve které jeho maminka Jarka hrála na banjo.
Rosťova kariéra začala získáním odborných znalostí – nejdříve absolvoval houslařskou školu v Lubech u Chebu a poté pokračoval ve studiu v Hradci Králové na dnešní Střední uměleckoprůmyslové škole hudebních nástrojů. Školní vzdělávání ukončil v roce 1988, ale již o tři roky dříve postavil své první pětistrunné banjo – od roku 1985 se tedy datuje vznik značky Čapek Bluegrass & Jazz Instruments .
Od té doby vyrobil desítky pětistrunných, tenorových a dalších banj a také mandolín a dalších příbuzných nástrojů, jako jsou mandoly, mandocella apod.
Dnes hraje na banja, mandolíny a další méně obvyklé nástroje z dílny Čapek dlouhá řada známých i neznámých muzikantů. Patří mezi ně mnoho domácích umělců – např. Marek Eben, Ondřej Havelka, Jiří Suchý, Robert Kodym, Ivan Mládek, Radim Zenkl a další.
Ze zahraničních jmenujme především 14-ti násobného držitele ceny Grammy Rickyho Skaggse, který má několik nástrojů Čapek a na mandocello dokonce nedávno nahrál své CD. Dalšími jsou např. David Grisman, Peter Rowan či Andy Statman.

Kopírovat odkaz

Adresa

Zubatého 9
Praha 5
15000

František Kůs

František Kůs

Středočeský Středočeský

Výrobci hudebních nástrojů

František Kůs je mistr houslař, specializuje se hlavně na výrobu houslí a viol.
František Kůs se narodil 14.5.1965 v Ostrově nad Ohří. Houslařem se vyučil v roce 1992 v Lubech u Chebu pod vedením mistrů Čecha, Lupače, Zadražila a Pötzla. Od téhož roku pracuje samostatně ve své dílně. Své znalosti neustále zdokonaluje. V roce 1998 pracoval u špičkového polského houslaře Tadeusze Slodyczky a roku 1999 složil aprobační zkoušku v atelieru Přemysla Otakara Špidlena a byl přijat do Kruhu Umělců Houslařů a hudebních vědců.
Od roku 2000 pracoval po tři roky v atelieru Jana a Přemysla O. Špidlena v Praze jako restaurátor smyčcových nástrojů. Právě zde získal nejvyšší znalosti a umělecké dovednosti které dále rozvíjí. Jeho nástroje dosahují nejvyšších zvukových i uměleckých kvalit a jsou oblíbeny pro svoji snadnou hratelnost a teplý bohatý tón.
Je čestným občanem města Ostrova. Rovněž je aktivním hudebníkem v kapelách Hary Phill Band a Swing Studio Karlovy Vary, se kterými koncertoval u nás i ve světě (Německo, USA, Švédsko). S těmito kapelami natočil několik CD a k jiným byl přizván do studia jako sólový hráč.
V současné době se věnuje hlavně stavbě nových nástrojů. Staví housle, violy, ale mimo jiné také postavil dvě dobra a dvě kytary.

Kopírovat odkaz

Adresa

Nejedlého 482
Ostrov
36301

František Vyhnálek

František Vyhnálek

Středočeský Středočeský

Výrobci hudebních nástrojů

František Vyhnálek je český stavitel cembal a kopií historických nástrojů.
Dílna Františka Vyhnálka existuje od roku 1987 v Hovorčovicích u Prahy. Od té doby zde bylo postaveno více než 100 různých nástrojů, které vlastní vysoké hudební školy, profesionálové i nadšenci. Jeho cembala jsou v koncertních sálech po celém světě (v Praze, Brně, Vídní, Bratislavě, Vilniusu, Paříži, Wuerzburgu, Clevelandu, Bostonu, Kyotu atd.). František Vyhnálek se věnuje i restaurování historických cembal, klavichordů a kladívkových klavírů.

Kopírovat odkaz

Kontakt

  Adresa

  Hlavní 138
  Hovorčovice
  250 64

  Hruš Guitars

  Hruš Guitars

  Praha Praha

  Výrobci hudebních nástrojů

  Kytarářství Hruš nabízí klasické koncerní kytary a double topové kytary vyráběné na zakázku.
  Kytarář Richard Hruš se intenzivní analýze stavby kytary i samotné stavbě kytar věnuje zhruba od roku 2005. Řemeslné práci se dřevem se však věnuje již od roku 1992. Kytary z kytarářství Hruš jsou určeny pro koncertní mistry. Mají proto nejen unikátní rezonanci a zvuk, ale také reprezentativní vzhled.

  Kopírovat odkaz

  Adresa

  Smečno 546
  273 05

  Jolana

  Jolana

  Středočeský Středočeský

  Výrobci hudebních nástrojů

  Firma NBE Corp. vyrábějící v současnosti kytary Jolana se nachází v Hořovicích, středočeském maloměstě asi na půl cesty mezi Prahou a Plzní. Výrobní tým je tvořen zkušenými a tvůrčími zaměstnanci, kteří mají mnohaleté zkušenosti s výrobou elektrických strunných nástrojů. Nástroje se vyrábějí v moderním a vybaveném provozu, ve kterém se vzájemně zastupují tradiční výrobní postupy s moderními technologiemi, a kde je veškerý čas a péče věnována zajištění kvality. Výrobky z naší kytarové továrny jsou exportovány zákazníkům zahraničním i tuzemským.


  Kopírovat odkaz

  Sociální sítě

  Adresa

  Sklenářka 1512-3
  Hořovice
  268 01

  Josef Lídl Brno

  Josef Lídl Brno

  Jihomoravský Jihomoravský

  Výrobci hudebních nástrojů

  Josef Lídl Brno se specializuje na výrobu žesťových nástrojů.
  Tato firma byla založena v roce 1992 a navazuje na víc než 100 letou tradici firmy Josef Lídl.
  Od konce druhé světové války se firma Josef Lídl sortimentem specializovala téměř výhradně na žesťové nástroje. Nejznámějšími výrobky byla dvojlesnice Symfonik B - trubky Prim a pozouny Brilant. Brněnská továrna vyráběla též širokou paletu horen v provedení mosaz a zlatá mosaz. Z řady typů můžeme jmenovat lesní roh 32-F Es, lesní roh s ucpávacím ventilem 32 B, dvojlesnici 33-F-B s dlouhým přeřazovacím ventilem, dvojlesnici 1933-F-B s dvojitými ventily a samostatnými snižci F a B, dvojlesnici Sonor 1964-F-B s dvojitými ventily a jednoduchým přeřazovacím ventilem B, nebo model Symphonic v zakázkovém provedení s kuličkovými klouby a s dlouhým ventilem typu Akustik nebo s dvojitými ventily typu 1933. Tomuto typu byla udělena zlatá medaile na Mezinárodním veletrhu spotřebního zboží v Brně roku 1966.
  O horny byl velký zájem v zahraničí a vyvážely se například do Japonska, USA, Německa, Rakouska, Finska, Španělska a jiných zemí. Také domácí hudebníci, žáci brněnské konzervatoře a studenti JAMU, Otto Kopecký, Jaroslav Kotulán, Josef Brázda a Zdeněk Tylšar slavili s dvojlesnicemi Josef Lídl řadu úspěchů na mezinárodních soutěžích.
  Dnes se může firma pochlubit i modelem trojlesnice, o kterou je ve světě veliký zájem. Hrají na ni mimo jiné i vídenští filharmonici.
  Výrobní firma Josef Lídl se specializuje nadále na dechově žesťové nástroje, křídlovky, trubky, lesnice a lesní rohy. Navazuje tak na více jak stoletou historii výroby hudebních nástrojů, které i přes 40 let znárodnění byly prodávány do celého světa pod značkou Josef Lídl, značkou tradice, profesionality a nejlepší kvality.

  Kopírovat odkaz

  Sociální sítě

  Adresa

  Cejl 480/12/11
  Brno
  602 00

  Předchozí12Další