Subjekty: 25

Akord Kvint

Karlovarský Karlovarský

Výrobci hudebních nástrojů

Akord Kvint je soukromá firma, která vyrábí studentské, koncertní a mistrovské housle, violy a cella. Firma byla založena v roce 1991 v Lubech, malém západočeském městě s dlouholetou tradicí houslařství sahající až do poloviny 17. století. Majitelům firmy se podařilo získat jak známé, tak i mladé talentované houslaře, ve většině mistry houslaře, a vytvořit tak nejprofesionálnější tým v České republice.
Všechny housle, violy a cella z firmy Akord Kvint jsou vhodné jak pro seriózní studenty a profesionální hráče, tak i pro ty, kteří berou hudbu jako hobby a přejí si vlastnit vynikající, vysoce kvalitní a hodnotný nástroj.
Naši mistři houslaři vyrábí housle, violy a violoncella v pěti kvalitativních řadách. Nástroje jsou mimo cell k dispozici ve všech velikostech a v modelech Stradivari a Guarneri.

Kopírovat odkaz

Adresa

Chebská 378
Luby
351 37

Amati

Amati

Karlovarský Karlovarský

Výrobci hudebních nástrojů

Amati-Denak, s.r.o. je česká firma zabývající se výrobou dechových hudebních nástrojů se sídlem v Kraslicích. Amati navázala na tradici houslařství v okolí Kraslic (Luby - Schönbach od počátku 17. stol.) a výroby dechových nástrojů (od poloviny 18. stol.), která se v 19. stol soustředila do malých továren, vesměs v německých rukou. Po nuceném odsunu Němců po roce 1945 se zbytky výroby soustředily do družstva Amati, v roce 1948 zestátněného a spojeného s firmou V. F. Červený v Hradci Králové. Svou produkcí se řadila mezi tři největší výrobce svého druhu v Evropě a vyvážela do více než 50 zemí světa. V roce 1990 firma prošla privatizací, opustila houslařskou výrobu a změnila názen na Amati - Denak (Dechové nástroje Kraslice).
Vedle dechových nástrojů dřevěných a žesťových (plechových) všech druhů vyrábí firma ventilové, pístové a signální nástroje. Portfolio firmy tak zahrnuje saxofony, klarinety, flétny, fagoty a kontrafagoty, trubky, lesní rohy, křídlovky, melafony, suzafony, baskřídlovky, eufonia, pozouny a tuby a také bicí nástroje.
Kromě hudebních nástrojů vyrábí firma Amati-Denak rovněž ochranná pouzdra a kufříky na své nástroje a poskytuje řadu služeb, jako úpravy nástrojů, galvanické zušlechtění či barvení kovových součástí.

Kopírovat odkaz

Sociální sítě

Adresa

Dukelská 44
Kraslice
358 25

Bastl Instruments

Bastl Instruments

Jihomoravský Jihomoravský

Výrobci hudebních nástrojů

"V Bastl Instruments se aktivně účastníme scény současné hudby vyvíjením hudebních nástrojů, které budou připraveny na budoucnost, a katalyzováním změn v ekosystémech, ve kterých se nacházíme. Náš tým vytváří a podporuje nové příležitosti pro umělce a společně zkoumáme potenciál pro sociální dopad hudby v reálném světě a online.

Naší primární motivací je vyvíjet a vyrábět originální nástroje, které nám všem umožňují vytvářet naši vlastní jedinečnou hudbu. Díky inovativnímu designu společnosti Bastl a často nebývalé funkčnosti rozšiřujeme možnosti kompozice, experimentování a živého vystoupení, což ovlivňuje současnost a budoucnost tvorby hudby.

Hudba je pro nás ekosystém lidí, událostí a nástrojů. Prostřednictvím tohoto ekosystému chceme interagovat, nacházet nové formy vyjádření a podporovat vytváření komunit připravených na akce.

Jsme hluboce zakořeněni v kultuře Do It Yourself (česky „bastl“), která nás inspiruje k tomu, abychom se zapojili do praktických zkušeností. Chceme jej však přetvořit a použít ji tak, aby vyhovovala potřebám společnosti, aniž bychom byli slepě vedeni hotovým hardwarem. Proto vymýšlíme vlastní nástroje, nabízíme kutilské sady a pořádáme workshopy a kurzy. Výučbou a pořádáním akcí podporujeme nejen individuální zapojení místních lidí do tvorby hudby, ale také podporujeme smysl pro komunitu a snažíme se předávat naši vášeň pro tvorbu elektronické hudby. "

Kopírovat odkaz

Sociální sítě

Kontakt

  Adresa

  Rybářská 13
  Brno
  603 00

  BSG Musical Instruments

  BSG Musical Instruments

  Pardubický Pardubický

  Výrobci hudebních nástrojů

  BSG Musical Instruments je firma zaměřená na výrobu kytar.
  Klade si za cíl nabídnout špičkové nástroje nesoucí známku precizní ruční práce, krásy dřeva a brilantnosti zvuku. Vzhled kytar ovlivňuje převážně přírodní barva jednotlivých dřev v jejich optimálních kombinacích. Přírodní materiály jsou použity i na takových detailech, jako jsou kostěné pražce, dřevěné výložky a krytky. Konstrukce kytar odráží nejnovější trendy a technologické poznatky optimální pro trvanlivost a zvukovou stálost každého kusu. Tvary jednotlivých modelů jsou voleny tak, aby splnily požadavky každého zákazníka, přičemž všechny vycházejí z klasických úspěšných designů. Jedná se o zakázkovou ruční výrobu.

  Kopírovat odkaz

  Adresa

  Jiráskovo náměstí 272
  Žamberk
  564 01

  Cimbály Všianský

  Cimbály Všianský

  Jihomoravský Jihomoravský

  Výrobci hudebních nástrojů

  Cimbály Všianský se zabývají výrobou cimbálů a příslušenství k nim.
  Cimbál Všianský se vyznačuje zdokonalenou konstrukcí, která výrazně snižuje váhu nástroje a přitom zvyšuje jeho pevnost a stálost ladění. Odlehčená konstrukce podporuje lepší vyzařování zvuku a kvalitu tónu. Vyzařování zvuku směrem k publiku dále zlepšují i unikátní rezonační otvory na přední straně cimbálu.
  U nástroje je zachován plný tónový rozsah C—a3.
  Hmotnost nástroje se po odšroubování noh a pedálu pohybuje okolo 48 kg.
  První cimbál se značkou VŠIANSKÝ byl postaven v roce 1999. Od té doby se tato značka vyprofilovala v nástroje vyznačující se kvalitním zvukem a nízkou hmotností.

  Kopírovat odkaz

  Adresa

  Rybkova 23/03
  Brno
  602 00

  Čapek Instruments

  Čapek Instruments

  Praha Praha

  Výrobci hudebních nástrojů

  Rostislav Čapek vyrábí banja a mandolíny již od roku 1985. Rosťa se v roce 1968 narodil do ryze hudebního prostředí, které předznamenalo jeho budoucí směřování k výrobě hudebních nástrojů. Jeho tatínek Jan “Krisťák” Čapek v roce 1971 založil dnes již dávno legendární dívčí country kapelu Schovanky, ve které jeho maminka Jarka hrála na banjo.
  Rosťova kariéra začala získáním odborných znalostí – nejdříve absolvoval houslařskou školu v Lubech u Chebu a poté pokračoval ve studiu v Hradci Králové na dnešní Střední uměleckoprůmyslové škole hudebních nástrojů. Školní vzdělávání ukončil v roce 1988, ale již o tři roky dříve postavil své první pětistrunné banjo – od roku 1985 se tedy datuje vznik značky Čapek Bluegrass & Jazz Instruments .
  Od té doby vyrobil desítky pětistrunných, tenorových a dalších banj a také mandolín a dalších příbuzných nástrojů, jako jsou mandoly, mandocella apod.
  Dnes hraje na banja, mandolíny a další méně obvyklé nástroje z dílny Čapek dlouhá řada známých i neznámých muzikantů. Patří mezi ně mnoho domácích umělců – např. Marek Eben, Ondřej Havelka, Jiří Suchý, Robert Kodym, Ivan Mládek, Radim Zenkl a další.
  Ze zahraničních jmenujme především 14-ti násobného držitele ceny Grammy Rickyho Skaggse, který má několik nástrojů Čapek a na mandocello dokonce nedávno nahrál své CD. Dalšími jsou např. David Grisman, Peter Rowan či Andy Statman.

  Kopírovat odkaz

  Adresa

  Zubatého 9
  Praha 5
  15000

  František Kůs

  František Kůs

  Středočeský Středočeský

  Výrobci hudebních nástrojů

  František Kůs je mistr houslař, specializuje se hlavně na výrobu houslí a viol.
  František Kůs se narodil 14.5.1965 v Ostrově nad Ohří. Houslařem se vyučil v roce 1992 v Lubech u Chebu pod vedením mistrů Čecha, Lupače, Zadražila a Pötzla. Od téhož roku pracuje samostatně ve své dílně. Své znalosti neustále zdokonaluje. V roce 1998 pracoval u špičkového polského houslaře Tadeusze Slodyczky a roku 1999 složil aprobační zkoušku v atelieru Přemysla Otakara Špidlena a byl přijat do Kruhu Umělců Houslařů a hudebních vědců.
  Od roku 2000 pracoval po tři roky v atelieru Jana a Přemysla O. Špidlena v Praze jako restaurátor smyčcových nástrojů. Právě zde získal nejvyšší znalosti a umělecké dovednosti které dále rozvíjí. Jeho nástroje dosahují nejvyšších zvukových i uměleckých kvalit a jsou oblíbeny pro svoji snadnou hratelnost a teplý bohatý tón.
  Je čestným občanem města Ostrova. Rovněž je aktivním hudebníkem v kapelách Hary Phill Band a Swing Studio Karlovy Vary, se kterými koncertoval u nás i ve světě (Německo, USA, Švédsko). S těmito kapelami natočil několik CD a k jiným byl přizván do studia jako sólový hráč.
  V současné době se věnuje hlavně stavbě nových nástrojů. Staví housle, violy, ale mimo jiné také postavil dvě dobra a dvě kytary.

  Kopírovat odkaz

  Adresa

  Nejedlého 482
  Ostrov
  36301

  František Vyhnálek

  František Vyhnálek

  Středočeský Středočeský

  Výrobci hudebních nástrojů

  František Vyhnálek je český stavitel cembal a kopií historických nástrojů.
  Dílna Františka Vyhnálka existuje od roku 1987 v Hovorčovicích u Prahy. Od té doby zde bylo postaveno více než 100 různých nástrojů, které vlastní vysoké hudební školy, profesionálové i nadšenci. Jeho cembala jsou v koncertních sálech po celém světě (v Praze, Brně, Vídní, Bratislavě, Vilniusu, Paříži, Wuerzburgu, Clevelandu, Bostonu, Kyotu atd.). František Vyhnálek se věnuje i restaurování historických cembal, klavichordů a kladívkových klavírů.

  Kopírovat odkaz

  Kontakt

   Adresa

   Hlavní 138
   Hovorčovice
   250 64

   Furch Guitars

   Furch Guitars

   Jihomoravský Jihomoravský

   Výrobci hudebních nástrojů

   Výrobě a vývoji kytar se věnujeme téměř čtyřicet let. Děláme to z lásky a posedlosti, která nás s těmito nástroji spojuje. Čerpáme z mnoha neocenitelných znalostí a zkušeností, jež jsme během naší historie získali a díky nim vytváříme špičkové nástroje získávající si srdce mnoha vynikajících kytarových hráčů po celém světě. Tím však naše cesta nekončí. Úroveň našich nástrojů se snažíme i nadále posouvat směrem k dokonalosti a překonávat tak stávající hranice kytarového průmyslu.

   Zvuk
   Zvuk je klíčovým parametrem našich nástrojů. Jeho kvalita je pro nás obrovskou výzvou, na které pracujeme již od roku 1981. Vynikající zvukové kvality dosahujeme díky špičkovým technologiím a unikátním výrobním postupům v kombinaci s nejlepšími dostupnými materiály získávanými s respektem k životnímu prostředí.

   Materiál
   Naše kytary vyrábíme z prémiových dřev nejvyšší kvality s deklarovaným původem těžby. Jejich výběru věnujeme mimořádnou pozornost, a se stejnou péčí přistupujeme také k dalšímu zpracování dřev – sušení, třídění a veškerým dalším úpravám do finální podoby. Díky našim vyladěným procesům pro zpracování dřeva vznikají výjimečné kytary nejvyšší kvality, které okouzlí špičkovým zvukem i atraktivním vzhledem.

   Zpracování
   Každá z kytar Furch je vyráběna s maximálním důrazem na detail a preciznost zpracování. Při jejich výrobě uplatňujeme řadu unikátních výrobních procesů, jež se opírají o naše čtyřicetileté know-how. Společně s ruční prací využíváme také námi navržené stroje, jejichž spojením jsme schopni dosáhnout nejvyšší úrovně zpracování našich kytar.

   Inovace
   Jsme technologickým průkopníkem, který trvale posouvá hranice kytarového průmyslu po stránce zvuku, technologií výroby i přesnosti zpracování. Na naše špičkové hudební nástroje hrají nejnáročnější hráči z celého světa a denně oceňují naše technické inovace, jako je např. unikátní proces ladění rezonančních desek, jedinečné UV lakování navržené pro zlepšení akustických vlastností korpusů kytar či revoluční konstrukční řešení vyztužení kytarového krku Furch CNR System®.

   Podpora
   Naše kytary i jejich majitelé si zaslouží trvalou péči nejvyšší úrovně. Na všechny nástroje Furch proto poskytujeme nadstandardní tříletou záruku a doživotní podporu – naše kytary tak mohou být stále v nejlepší kondici a se svými majiteli vydržet klidně celý život. V případě potřeby se naši zákazníci mohou kdykoli obrátit na autorizované dealery Furch, kteří jim odborně pomohou se servisem a případnou opravou.

   Kopírovat odkaz

   Sociální sítě

   Adresa

   Městečko 27
   Velké Němčice
   691 63

   Hallvad Drums

   Hallvad Drums

   Středočeský Středočeský

   Výrobci hudebních nástrojů

   HALLVAD je malá firma zabývající se převážně zakázkovou ruční výrobou celomasivních bubnů. Tyto bubny osazujeme dřevěnými ráfky a většinou i dřevěnými mušlemi. Bubny vyrábíme z pečlivě vybíraných materiálů technologií lepených vertikálních špalíků prakticky z jakýchkoliv dřevin. Díky této technologii se při výrobě používá velmi malé množství lepidla a tudíž může vyniknout přirozené zvukové spektrum masivního dřeva bez jakýchkoli omezení (narozdíl od technologie vrstvených tenkostěnných materiálů).
   Dále děláme úpravy a repase starších bubnů, dáváme jim dřevěné ráfky, které disponují vřelým dřevitým zvukem a možností daleko jemnějšího ladění než u kovových ráfků, nebo nové povrchové úpravy.

   Samozřejmostí je pro nás stoprocentně individuální přístup ke každému muzikantovi. Snažíme se vyhovět i těm „nejšílenějším“ požadavkům.

   Mezi naše zákazníky patří bubeníci všech možných stylů od jazzu po metal. Každý náš buben je naprostý originál, přesto jsou si všechny naše výrobky podobné hlavně tím, že se dokáží naprosto přizpůsobit požadavkům každého hráče zvlášť. Díky masivním korpusům je škála ladění opravdu velká a každý si tak najde svůj zvuk.

   Věříme, že vám výrobky Hallvad přinesou přesně to, co by měly – kultivovanou dravost, extravaganci zahalenou do elegantního hávu, drsný a přitom sametový tón."

   Kopírovat odkaz

   Sociální sítě

   Adresa

   Sluhy 170
   Mratín
   250 63

   Předchozí123Další