Aerodrome je český multižánrový hudební festival konající se od roku 2013 v Praze či na letišti v Panenském Týnci. První čtyři ročníky byly jednodenní, nyní je festival vícedenní. Vystupovala na něm řada populárních kapel jako Linkin Park, Lana Del Rey, Wiz Khalifa či Macklemore.
Každoroční přehlídka hutné hudby ze všech žánrových zákoutí. Alternativa je touha hledat nové úhly pohledu; hudba, která se nebojí vystupovat ze zaběhnutých škatulek. Osvobozený zvuk…
Festival Alternativa je každoroční přehlídka avantgardní hudby, která od raných 90. let představuje českému publiku zástupce světové experimentální a improvizační scény. Díky festivalu se v minulosti dočkalo mj. vystoupení saxofonisty Johna Zorna, zakladatele skupiny Pere Ubu Davida Thomase, legendy britského industriálu Test Dept., slovinských Laibach, americké divy Lydie Lunch, britské postjazzové formace Polar Bear, kultovní skupiny Magma v čele s bubeníkem Christianem Vanderem, vůdčí formace hnutí Rock In Opposition Univers Zero z Belgie, králů temné apokalypsy Amenra nebo norských improvizačních mágů Supersilent.
Emblematickým rysem festivalu se stala unikátní společná vystoupení, ve kterých se pozvaní hudebníci v rámci svého pražského koncertu spojili na podiu exkluzivně pro konkrétní festivalový večer.V posledních letech se Alternativa zaměřuje na spolupráce s různými nezávislými promotérskými kolektivy a zastupuje v dramaturgii nové žánrové fúze a ve větší míře také soudobou vážnou hudbu.
Festival Americké jaro představuje již od roku 2006 prvotřídní umělce i mladé hudební talenty divákům nejen v Praze, ale i v dalších městech po celé České republice. Každoročně nabízí koncerty jazzové a klasické hudby, workshopy s předními osobnostmi hudebního světa, divadelní, filmová a scénická představení i diskuse na aktuální společenská témata.
Každoročně připravuje a realizuje projekty, které vznikly exkluzivně pro Americké jaro, např. světová premiéra skladby Alghorithmic Transform pro klavír a dechový orchestr Dana Tepfera.
Kromě hlavní činnosti, kterou je příprava programu a realizace festivalu, se Americké jaro věnuje také kulturní a osvětové činnosti, podpoře a rozvoji spolupráce mezinárodních umělců s nejrůznějšími kulturními institucemi v ČR a USA. Mezi klíčové partnery festivalu patří, American Pianists Association, Curtis Institute of Music, Berklee Global Jazz Institute, Velvyslanectví USA v ČR, Centrum pro současné umění DOX, Knihovna Václava Havla, klub Jazz Dock, Divadlo Archa, Divadlo X10, Národní galerie, Moravská filharmonie Olomouc, Prague Music Performance a řada dalších.
Audio Zoo je dvoudenní multižánrový festival elektronické hudby v centru Prahy. Celovíkendová zábava, pestrobarevný line up složený z umělců zastupujících rozmanité hudební žánry, a především festival dostupný všem – to je AUDIO ZOO, které promění holešovické výstaviště v hudební džungli.
Beats for Love je hudební festival zaměřený na elektronickou hudbu. Koná se každoročně v Ostravě, na území industriální památky Dolní oblast Vítkovic. Jde o největší festival elektronické hudby ve střední Evropě. Festival vznikl roku 2013.
Bohemia JazzFest je hudební festival pod otevřeným nebem s tradicí od roku 2006. Bohemia JazzFest se koná ve dvou týdnech v červenci v Praze a pěti dalších městech České republiky (Plzeň, Domažlice, Tábor, Liberec, Brno) a představuje některé z nejnadanějších a nejlegendárnějších hudebníků jazzu, blues, funku a new world. Každý rok přitáhne Bohemia JazzFest na historická náměstí napříč zemí na 100 000 návštěvníků.
Díky svým sponzorům a příznivcům se Bohemia JazzFest stal více než jen dalším hudebním festivalem. Stal se z něj letní rituál, čas, kdy se hudební fanoušci z celé střední Evropy shromáždí, aby si poslechli umělce patřící mezi ty nejlepší na světě, a to zdarma. Mottem festivalu je “kvalita pro všechny.”
Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic - bývalém areálu hutí, dolů a železáren.
Soudobá vážná hudba představuje vzrušující a pestrý svět, který stojí za prozkoumání. Mnozí touží nechat se do něj zasvětit, avšak narážejí na překážky způsobené přetrvávajícím zmatením pojmů a hodnot. Festival CONTEMPULS chce nabízet pohled do skutečného světa soudobé hudby bez dramaturgických kompromisů a vnějších efektů.
Naší filosofií je důsledný důraz na kvalitu interpretace a kritický výběr prezentovaných skladeb. Proto festival zve především přední zahraniční soubory a sólisty, kteří interpretací soudobé hudby přímo žijí. Pražské publikum si tak může vychutnat aktuální světovou tvorbu v tom nejlepším podání. Na programu nechybí ani nové skladby českých skladatelů, kteří tak dostávají příležitost spolupracovat se špičkovými zahraničními interprety. Festival pravidelně poskytuje tvůrčí zakázky a dává příležitosti i mladým českým souborům se prezentovat v mezinárodním kontextu.
Zkušenost z devítileté historie festivalu potvrzuje, že tato prostá strategie nese své plody. Jejím výsledkem je postupně se rozšiřující komunita nadšených a stálých příznivců z řad posluchačů i hudebníků. Mnozí z nich už si z koncertů odnesli zásadní zkušenost v podobě zážitku z rozšířeného hudebního vědomí. Contempuls se tak stává jednou z buněk nervového systému soudobé hudby rozprostírajícího se po celém světě a tvořícího pulsující prostředí, ve kterém vznikají nové nápady, propojují se lidé, domlouvají se spolupráce, dochází k objevům i zjevením, rodí se díla a interpretační výkony, sdílejí se nevšední zážitky.
Czech Music Crossroads je mezinárodní konference a showcasový festival. Mezinárodní platforma za účasti České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska a přizvané země. Před odborníky a hosty z celého světa se na koncertech představují hudebníci z jednotlivých zemí, prezentující kvalitní a přesahovou hudbu ze scény world music, folku, jazzu a nové akustické hudby. Nejlepší skupině odborníci udělují Cenu Czech Music Crossroads.
Součástí akce jsou panelové diskuse, workshopy a speed dating.
Czech Music Crossroads slouží jako odrazový můstek pro hudebníky, kteří zde svoji hudbu nabízejí exkluzivnímu a pečlivě vybranému publiku mezinárodních profesionálů. Showcasový program není přehlídkou začínajících talentů, nýbrž prezentací umělců, kteří mají šanci překročit jazykovou bariéru, bez ohledu na délku profesionální praxe.