Aerodrome je český multižánrový hudební festival konající se od roku 2013 v Praze či na letišti v Panenském Týnci. První čtyři ročníky byly jednodenní, nyní je festival vícedenní. Vystupovala na něm řada populárních kapel jako Linkin Park, Lana Del Rey, Wiz Khalifa či Macklemore.
Každoroční přehlídka hutné hudby ze všech žánrových zákoutí. Alternativa je touha hledat nové úhly pohledu; hudba, která se nebojí vystupovat ze zaběhnutých škatulek. Osvobozený zvuk…
Festival Alternativa je každoroční přehlídka avantgardní hudby, která od raných 90. let představuje českému publiku zástupce světové experimentální a improvizační scény. Díky festivalu se v minulosti dočkalo mj. vystoupení saxofonisty Johna Zorna, zakladatele skupiny Pere Ubu Davida Thomase, legendy britského industriálu Test Dept., slovinských Laibach, americké divy Lydie Lunch, britské postjazzové formace Polar Bear, kultovní skupiny Magma v čele s bubeníkem Christianem Vanderem, vůdčí formace hnutí Rock In Opposition Univers Zero z Belgie, králů temné apokalypsy Amenra nebo norských improvizačních mágů Supersilent.
Emblematickým rysem festivalu se stala unikátní společná vystoupení, ve kterých se pozvaní hudebníci v rámci svého pražského koncertu spojili na podiu exkluzivně pro konkrétní festivalový večer.V posledních letech se Alternativa zaměřuje na spolupráce s různými nezávislými promotérskými kolektivy a zastupuje v dramaturgii nové žánrové fúze a ve větší míře také soudobou vážnou hudbu.
Festival Americké jaro představuje již od roku 2006 prvotřídní umělce i mladé hudební talenty divákům nejen v Praze, ale i v dalších městech po celé České republice. Každoročně nabízí koncerty jazzové a klasické hudby, workshopy s předními osobnostmi hudebního světa, divadelní, filmová a scénická představení i diskuse na aktuální společenská témata.
Každoročně připravuje a realizuje projekty, které vznikly exkluzivně pro Americké jaro, např. světová premiéra skladby Alghorithmic Transform pro klavír a dechový orchestr Dana Tepfera.
Kromě hlavní činnosti, kterou je příprava programu a realizace festivalu, se Americké jaro věnuje také kulturní a osvětové činnosti, podpoře a rozvoji spolupráce mezinárodních umělců s nejrůznějšími kulturními institucemi v ČR a USA. Mezi klíčové partnery festivalu patří, American Pianists Association, Curtis Institute of Music, Berklee Global Jazz Institute, Velvyslanectví USA v ČR, Centrum pro současné umění DOX, Knihovna Václava Havla, klub Jazz Dock, Divadlo Archa, Divadlo X10, Národní galerie, Moravská filharmonie Olomouc, Prague Music Performance a řada dalších.
Audio Zoo je dvoudenní multižánrový festival elektronické hudby v centru Prahy. Celovíkendová zábava, pestrobarevný line up složený z umělců zastupujících rozmanité hudební žánry, a především festival dostupný všem – to je AUDIO ZOO, které promění holešovické výstaviště v hudební džungli.
Beats for Love je hudební festival zaměřený na elektronickou hudbu. Koná se každoročně v Ostravě, na území industriální památky Dolní oblast Vítkovic. Jde o největší festival elektronické hudby ve střední Evropě. Festival vznikl roku 2013.
Bohemia JazzFest je hudební festival pod otevřeným nebem s tradicí od roku 2006. Bohemia JazzFest se koná ve dvou týdnech v červenci v Praze a pěti dalších městech České republiky (Plzeň, Domažlice, Tábor, Liberec, Brno) a představuje některé z nejnadanějších a nejlegendárnějších hudebníků jazzu, blues, funku a new world. Každý rok přitáhne Bohemia JazzFest na historická náměstí napříč zemí na 100 000 návštěvníků.
Díky svým sponzorům a příznivcům se Bohemia JazzFest stal více než jen dalším hudebním festivalem. Stal se z něj letní rituál, čas, kdy se hudební fanoušci z celé střední Evropy shromáždí, aby si poslechli umělce patřící mezi ty nejlepší na světě, a to zdarma. Mottem festivalu je “kvalita pro všechny.”
Hudební festival pro mladé prezentující především české interprety.
Jsme funkční platformou pro rozvoj našeho města i nás samotných. Přes šedesát mladých lidí realizuje s pomocí svých vrstevníků své větší či menší nápady a spojeni v jeden celek vytváří pětidenní projekt pro celé město a všechny jeho obyvatele bez rozdílu věku.
Klasickou hudbu poslouchá dle průzkumů asi jen 4 % populace pod 20 let. My jsme tu proto, abychom to změnili! ClassFest je hudební festival mladých, perspektivních a nadšených lidí - studentů klasické hudby.
Jeho 2. ročník se koná od 23.8. do 28.8. 2021 na Sedlčansku a v jeho okolí. Festival zrealizuje celkem 6 kulturních akcí v 5 městech a obcích Středočeského a Jihočeského kraje, na kterých bude prezentovat špičkové mladé umělce studující v Čechách i zahraničí. Promyšlenou dramaturgií festival usiluje o podněcování zájmu nejen o klasickou hudbu, ale o kulturu obecně v generaci mladých. Letošní ročník se koná pod záštitou senátora a starosty obce Petrovice Petra Štěpánka.
Stejně jako v případě 1. ročníku i letos festival zaštítí svým patronátem přední osobnost české scény klasické hudby. Tentokrát je jím dirigent, flétnista, cembalista a propagátor staré hudby — Vojtěch Spurný. Na festivalu bude mít pro účinkující a zájemce z řad veřejnosti svou přednášku na téma „Nalezení a nastudování zapomenuté opery G. Scarlattiho“, která bude na festivalu provedena.
Poslání a cíle ClassFestu
Podněcování zájmu o klasickou hudbu a o kulturu obecně v generaci mladých
Rozšířit nabídku umělecky hodnotných kulturních akcí ve Středních a Jižních Čechách
Podpora mladých umělců umělců, komorních uskupení a souborů prostřednictvím možnosti koncertní sebeprezentace.
Snaha pomoci nadějným umělcům v nastartování jejich profesionální umělecké dráhy a usnadnit tak plynulý přechod ze studií na koncertní praxi.
Mezigenerační propojování různých sociálních skupin