Místa konání|Elektronická|Indie|Jazz|Pop|Rock|Zpěvák / Písničkář
Multižánrový klub zaměřený především na mladé kapely. Klub 15 minut vznikl v roce 2006 jako multikulturní prostor otevřený koncertům, elektronické hudbě, divadlu, výstavám či studentským večírkům v suterénu Tereziánské zbrojnice a profiloval se především jako vysokoškolský klub. V roce 2009 se Klub 15 minut přestěhoval do současných prostor na Komenského ulici a rozšířil své cílení i mimo studentskou komunitu, přičemž se stal nedílnou součástí olomoucké klubové scény. Po dobu své existence se v klubu odehrály desítky koncertů a vystoupila špička domácí alternativní, drumandbassové, reggae, house & techno scény.
AC klub byl 3. května 1991 otevřen v objektu Nového internátu Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Heyrovského ulici jako vysokoškolský klub Vojenské lékařské akademie v Hradci Králové, který
je však přístupný široké veřejnosti. Za tuto dobu zde podařilo uskutečnit stovky koncertů rockových (například: -123 min., Walk Choc Ice, Lavina, Ready Kirken, Vladimír Mišík, Vyhoukaná SOWA, interpreti ze Slovenska, Velké Británie, Švédska či Holandska), folkových (například Wabi Daněk, Pepa Nos, Slávek Klecandr, Ivo Cicvárek, Štěpán Rak, Žofie Kabelková), jazzových (například Ramblin Rex, Jazz Eftärrat, Wentil Duo Brunne– Vyšohlíd, Friedl Trio, nChant Jazz & Snežana Vukčević, Václav Marek a Blue Star, Ostaš, koncert festivalu Jazz Goes To Town), etnických (například Sluneční orchestr, Celtic Ray, Jambalaya, ruští písničkáři, národopisné soubory, pravidelné večery s cimbálovkou) či vážné hudby (například Jiří a Martin Strejcovi, Nové dechové trio, kontrabasový virtuos prof. Gajdoš). Proběhly zde stovky tématických večerů a pořadů, například o Karlu Krylovi (včetně vystoupení jeho bratra Jana), Petru Novákovi, Bulatu Okudžavovi, francouzských šansonech, Freddie Mercurym, Doors, chorvatské, mexické, argentinské, čínské, irské či indické hudbě. Uskutečnila se rovněž dlouhá řada výstav výtvarného umění, večerů s autorskými přednesy vlastní poezie či prózy, divadelních činoherních i loutkových představení, besed za účasti například MUDr. Radima Uzla, pplk. Jiřího Komorouse či Arnošta Goldflama, cestopisných, duchovních či křesťanských večerů, na kterých mimochodem vystupovali písničkáři z Nového Zélandu nebo z Jihoafrické republiky. Od roku 2003 se klub každoročně stává dějištěm obnovené tradice studentských Majálesů. Roku 2004 zde odstartoval nový hudebně výtvarný projekt ´INspirACe´, který nabízí výstavy mladých talentovaných umělců, na jejichž vernisážích vystoupí vždy dvě známé skupiny. Projekt upoutal pozornost médií a dostalo se mu zájmu široké veřejnosti i její početné návštěvy, a tak bude pokračovat i v dalších letech. Projekt je situován do tří večerů prvních sobot v měsících říjnu, listopadu a prosinci.
AC klubAC klubu je v Hradci Králové místem naprosto výjimečným: tento výhradně nekuřácký (dost možná v tomto směru první a možná jediný svého druhu v republice) klub se stal vyhlášeným multikulturním prostorem, který se ve své dramaturgii nevymezuje vůči takřka žádnému hudebnímu či kulturnímu směru. Pouze se v jeho programu prakticky neobjevuje agresivní tvrdá hudba. Naopak se snaží připomínat neprávem opomíjenou tvorbu šedesátých let v české i světové tvorbě, vrací se k éře písniček Voskovce, Wericha a Ježka, připomíná velké osobnosti typu Jiřího Suchého, Hany Hegerové, Louise Armstronga či Franka Sinatry. Na scénu klubu se neustále vrací hradecké středoškolské kapely, z nichž drtivá většina odehrála své první koncerty právě zde. Řada z nich se postupem času vypracovala v respektovaná jména, za všechny jmenujme skupinu Lavina, která klub nepřestává považovat za svou domácí scénu. V AC klubu proběhly samostatně či ve spolupráci s Českým červeným křížem, Danetou, o.s. Salinger či o.s. Laxus akce zaměřené proti drogám, kouření, AIDS, násilí a také akce pro děti s poruchami řeči a sluchu, tělesně postižené, děti z domovů mládeže, důchodce či pro děti z internátů a speciálních škol. Na konci ledna 2005 se v klubu uskutečnil benefiční koncert „Hradec-Asie: jeden svět“, jehož výtěžek, 16.000,- Kč, pomohl prostřednictvím UNICEF oblastem v jihovýchodní Asii, postiženým ničivými vlnami tsunami. Na benefiční akci vystoupily skupiny Lavina (HK), Post-It (Praha), Vyhoukaná SOWA (HK), Imodium (Broumov) a Enter (HK). Nadále chceme nabízet tradiční akce, ale i řadu zcela nových programů a tématických večerů.
Hudební klub zaměřující se především na elektronickou a hiphopovou scénu.
Dveře dnes již legendárního klubu Fabric se poprvé otevřely v květnu roku 2000. Během první patnáctileté etapy se vyprofiloval do podoby předního českého klubu, který hostil jak přední česká a tak i zahraniční jména taneční scény a potvrzoval svou jedinečnost i úspěšnými rezidentními nocemi jako 3G, Evolution, Crystal či legendární drum’n’bassovou klubovkou SSD aka Slim Slam Drum.
V roce 2015 dostala šanci provozně mladší generace a po velké úvodní rekonstrukci se klub stále mění a vylepšuje tak, aby dostál svému postavení mezi předními českými kluby.
Místa konání|Další|Elektronická|Hardcore|Hip hop|Indie|Jazz|Klasická|Metal|Pop|Punk|Rap|Rock|World|Zpěvák / Písničkář
Citlivá vestavba do konstrukce historického plynojemu proměnila tuto industriální stavbu v nevšední multifunkční centrum. Učí se tady studenti univerzit, organizují se mezinárodní konference a kongresy, probíhají zde i pracovní workshopy, školení zaměstnanců, koncerty nebo výstavy umělců. To vše umožňuje jedinečné prostorové řešení, kapacita i špičková audiovizuální technika.
JAZZTANGENS Club je alternativní prostor, kde jsou obvykle s frekvencí jednoho měsíce pořádány jazzové večery, tj. koncerty jazzových kapel a výrazných postav naší i zahraniční jazzové scény. Club zřídil původně pod záštitou firmy FLX v roce 2000 p.Tuček.
Jazz Tibet Club je legendární olomouckou scénou, v níž se pojí hudební klub s restaurací a také unikátní génius locí. Vlídnou, domáckou atmosférou a dřevěným interiérem připomíná irské puby. V unikátním prostředí se tu konají koncerty špičkových kapel a hudebníků z celého světa, jejichž pojítkem je kvalitní hudba a poctivý přístup k ní.
Navzdory svému názvu však klub není zdaleka jen výhradně jazzovou scénou. Žánrově nespoutaná dramaturgie se zaměřuje na autorskou tvorbu a autentický projev a limituje se pouze charakterem prostoru. V programu klubu se tak vedle jazzu, blues, indie/rocku či folku a nadžánrových kombinací objevuje i alternativní hip hop nebo ambient a elektronika
Místa konání|Další|Jazz|Rock|World|Zpěvák / Písničkář
Klub Galerka je zařízení, ve kterém se snažíme vytvořit kulturní zázemí napříč generacemi. V tomto příjemném, komorním prostředí s kapacitou cca. 50 míst vystupují jak začínající hudebníci tak “ostřílení profíci”. Užít si zde můžete koncerty mladách skupin, nebo vychutnat koncerty poslechovějšího rázu, jako jsou například programy pod hlavičkou Jazz klubu, nebo jiné koncerty pro ty, kteří mají rádi kvalitní hudbu. Galerka je známá svou nezaměnitelnou atmosfétou, příjemným prostředím a dobrým zvukem.
Klub Parník je umístěn v přízemí vily na Sokolské třídě v centru Ostravy. Jedná se o klub, kde se pořádají většinou poslechové koncerty. K dispozici je bar s klasickým občerstvením. Klub má bezbariérový přístup. Parník zahájil svou koncertní činnost v dubnu 1996, pódium pokřtil Peter Lipa s kapelou, toho pak vystřídala americká formace Adam Holzman Band (pianista legendárního trumpetisty Milese Davise) a odehrála koncert, na který se vzpomíná dodnes. Zpočátku se klub zaměřoval převážně na jazzovou tvorbu, postupem času se otevřel skoro všem hudebním žánrům. V současné době se zde koná zhruba 200 koncertů ročně a na pódiu se každoročně vystřídá celá "špička" české a slovenské klubové scény. Pořádáme bluesové a jazzové festivaly, v prostorách klubu se natáčel pořad České televize Sešli se a spolupracovali jsme také na pořadu České televize Ladí, Neladí. Dále spolupracuje při pořádání koncertů s Agharta Jazz Centrem, Alliance Francaise, British Consul. Vstupenky si také můžete zakoupit prostřednictvím webových stránek Klubu Parník.
Sokolská třída 175/26 Moravská Ostrava a Přívoz 702 00
Klub Stolárna
Moravskoslezský
Místa konání|Jazz
Pořádáme pravidelné hudební a jazzové večery, vernisáže, koncerty.
Hráli a zpívali u nás již přední jazzmani, stejně jako mladí nadějní umělci. Slyšet či vidět jste u nás mohli např. tyto: Laco Deczi, -123min, Jaromír Honzák, The Gizd Q, Ondřej Havelka a Melody Makers, Rudy Linka, J. Samson Lenk, aj.