Místa konání|Elektronická|Indie|Jazz|Pop|Rock|Zpěvák / Písničkář
Multižánrový klub zaměřený především na mladé kapely. Klub 15 minut vznikl v roce 2006 jako multikulturní prostor otevřený koncertům, elektronické hudbě, divadlu, výstavám či studentským večírkům v suterénu Tereziánské zbrojnice a profiloval se především jako vysokoškolský klub. V roce 2009 se Klub 15 minut přestěhoval do současných prostor na Komenského ulici a rozšířil své cílení i mimo studentskou komunitu, přičemž se stal nedílnou součástí olomoucké klubové scény. Po dobu své existence se v klubu odehrály desítky koncertů a vystoupila špička domácí alternativní, drumandbassové, reggae, house & techno scény.
AC klub byl 3. května 1991 otevřen v objektu Nového internátu Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Heyrovského ulici jako vysokoškolský klub Vojenské lékařské akademie v Hradci Králové, který
je však přístupný široké veřejnosti. Za tuto dobu zde podařilo uskutečnit stovky koncertů rockových (například: -123 min., Walk Choc Ice, Lavina, Ready Kirken, Vladimír Mišík, Vyhoukaná SOWA, interpreti ze Slovenska, Velké Británie, Švédska či Holandska), folkových (například Wabi Daněk, Pepa Nos, Slávek Klecandr, Ivo Cicvárek, Štěpán Rak, Žofie Kabelková), jazzových (například Ramblin Rex, Jazz Eftärrat, Wentil Duo Brunne– Vyšohlíd, Friedl Trio, nChant Jazz & Snežana Vukčević, Václav Marek a Blue Star, Ostaš, koncert festivalu Jazz Goes To Town), etnických (například Sluneční orchestr, Celtic Ray, Jambalaya, ruští písničkáři, národopisné soubory, pravidelné večery s cimbálovkou) či vážné hudby (například Jiří a Martin Strejcovi, Nové dechové trio, kontrabasový virtuos prof. Gajdoš). Proběhly zde stovky tématických večerů a pořadů, například o Karlu Krylovi (včetně vystoupení jeho bratra Jana), Petru Novákovi, Bulatu Okudžavovi, francouzských šansonech, Freddie Mercurym, Doors, chorvatské, mexické, argentinské, čínské, irské či indické hudbě. Uskutečnila se rovněž dlouhá řada výstav výtvarného umění, večerů s autorskými přednesy vlastní poezie či prózy, divadelních činoherních i loutkových představení, besed za účasti například MUDr. Radima Uzla, pplk. Jiřího Komorouse či Arnošta Goldflama, cestopisných, duchovních či křesťanských večerů, na kterých mimochodem vystupovali písničkáři z Nového Zélandu nebo z Jihoafrické republiky. Od roku 2003 se klub každoročně stává dějištěm obnovené tradice studentských Majálesů. Roku 2004 zde odstartoval nový hudebně výtvarný projekt ´INspirACe´, který nabízí výstavy mladých talentovaných umělců, na jejichž vernisážích vystoupí vždy dvě známé skupiny. Projekt upoutal pozornost médií a dostalo se mu zájmu široké veřejnosti i její početné návštěvy, a tak bude pokračovat i v dalších letech. Projekt je situován do tří večerů prvních sobot v měsících říjnu, listopadu a prosinci.
AC klubAC klubu je v Hradci Králové místem naprosto výjimečným: tento výhradně nekuřácký (dost možná v tomto směru první a možná jediný svého druhu v republice) klub se stal vyhlášeným multikulturním prostorem, který se ve své dramaturgii nevymezuje vůči takřka žádnému hudebnímu či kulturnímu směru. Pouze se v jeho programu prakticky neobjevuje agresivní tvrdá hudba. Naopak se snaží připomínat neprávem opomíjenou tvorbu šedesátých let v české i světové tvorbě, vrací se k éře písniček Voskovce, Wericha a Ježka, připomíná velké osobnosti typu Jiřího Suchého, Hany Hegerové, Louise Armstronga či Franka Sinatry. Na scénu klubu se neustále vrací hradecké středoškolské kapely, z nichž drtivá většina odehrála své první koncerty právě zde. Řada z nich se postupem času vypracovala v respektovaná jména, za všechny jmenujme skupinu Lavina, která klub nepřestává považovat za svou domácí scénu. V AC klubu proběhly samostatně či ve spolupráci s Českým červeným křížem, Danetou, o.s. Salinger či o.s. Laxus akce zaměřené proti drogám, kouření, AIDS, násilí a také akce pro děti s poruchami řeči a sluchu, tělesně postižené, děti z domovů mládeže, důchodce či pro děti z internátů a speciálních škol. Na konci ledna 2005 se v klubu uskutečnil benefiční koncert „Hradec-Asie: jeden svět“, jehož výtěžek, 16.000,- Kč, pomohl prostřednictvím UNICEF oblastem v jihovýchodní Asii, postiženým ničivými vlnami tsunami. Na benefiční akci vystoupily skupiny Lavina (HK), Post-It (Praha), Vyhoukaná SOWA (HK), Imodium (Broumov) a Enter (HK). Nadále chceme nabízet tradiční akce, ale i řadu zcela nových programů a tématických večerů.
Jazz Tibet Club je legendární olomouckou scénou, v níž se pojí hudební klub s restaurací a také unikátní génius locí. Vlídnou, domáckou atmosférou a dřevěným interiérem připomíná irské puby. V unikátním prostředí se tu konají koncerty špičkových kapel a hudebníků z celého světa, jejichž pojítkem je kvalitní hudba a poctivý přístup k ní.
Navzdory svému názvu však klub není zdaleka jen výhradně jazzovou scénou. Žánrově nespoutaná dramaturgie se zaměřuje na autorskou tvorbu a autentický projev a limituje se pouze charakterem prostoru. V programu klubu se tak vedle jazzu, blues, indie/rocku či folku a nadžánrových kombinací objevuje i alternativní hip hop nebo ambient a elektronika
Pravidelné jazzové koncerty se konají jedenkrát za měsíc, s výjimkou letního období, a jsou na ně zvány především tuzemské soubory všech jazzových stylů. Jazzové večery jsou z poloviny dotované Městem Slaný a konají se v klubech Šantán Na Střelnici a Dividýlka v hotelu Hejtmanský Dvůr, výjimečně i v Městském divadle či piaristické kapli Městského muzea. I tyto koncerty mají své renomé, často na ně přijíždějí posluchači ze širokého okolí, několikrát zde byl natáčen Českou televizí i televizní jazzový klub. Ze Slaného bylo takto možno spatřit společný koncert zpěvaček Ireny Budweiserové, Vlasty Průchové a Evy Pilarové, koncert Jitky Vrbové se skupinou Fresh Uncles, skupin Jazz Unity a Antonína Gondolána. Naposledy zde byl natáčen soubor Groove Jana Kořínka v dubnu 2007. Ve spolupráci s Britskou radou v Praze se v rámci těchto večerů podařilo ve Slaném také připravit koncerty špičkových anglických saxofonistů Andyho Shepparda se svou skupinou, Johna Surmana a naposledy dua Trevora Wattse.
Jazz club Teplice se nachází v prostorách nově zrekonstruovaného teplického zámku, jehož začátek výstavby spadá do 2. poloviny 12. století, kdy královna Judita založila „u vod teplých“ klášter benediktinek s kostelem zasvěceným Janu Křtiteli. Kolem kláštera se vyvinulo na konci 13. století město Teplice.
Klub vznikl v roce 2004 v centru Teplic z nadšení party lidí pro jazzovou hudbu. Po šesti letech dobré práce přijal nabídku Regionálního muzea Teplice využívat zámecký klub ke svým koncertům. Spojení jazzové hudby s krásnými historickými prostory a dobré akustice jsme nemohli odolat.
Menší prostory zámeckého klubu zaručují maximální kontakt hudebníků s publikem což přispívá k tolik potřebné klubové atmosféře.
I přes svůj název je klub otevřený všem žánrům, nejdůležitější je kvalita a originalita. Je zde opět prostor pro výtvarníky, kteří zde mohou vystavovat svá díla, jak obrazy tak plastiky. Mohou se zde konat literární akce a další klubové akce včetně divadla malých forem.
Místa konání|Jazz|Klasická|World|Zpěvák / Písničkář
VALDŠTEJNSKÁ LODŽIE je unikátní barokní památka, kterou nechal v blízkosti města Jičína vystavět vévoda Albrecht z Valdštejna jako originální reprezentativní sídlo. Lodžie je zastřešená terasa otevřená do okolí mohutnými arkádami a je součástí komplexu, který tvoří kromě zmíněné Lodžie i Čestný dvůr s hospodářskými budovami a rozsáhlý park Libosad. Celý tento projekt nebyl z důvodů náhlé smrti Albrechta z Valdštejna nikdy dokončen a objekt během několika staletí chátral. V současné době se v této památce dá využívat jen malá část interiérů, ale postupně se realizují prostory pro zázemí a multifunkční využití.
Hlavním prostorem pro pořádání venkovních akcí je zastřešená terasa o rozměrech 26 x 9 m, pro menší koncerty a představení je oktogonální místnost OKTOGON o rozměrech 8 x 6,5 m.
Proč Žďárské interference ?
- Žďár je místo, kde žijeme své životy a provozujeme své aktivity
- Interference znamená vzájemné ovlivňování, prolínání nebo střetání ( jevů, hmoty, osob ... :-)
Jsme skupinka nadšenců, kteří od roku 2014 zvou do Žďáru nad Sázavou kvalitní muzikanty z české i světové jazzové a bluesové scény. Daří se nám to díky přízni majitelů Zámku Žďár nad Sázavou - rodině Kinských, městu Žďár a několika sponzorům v naší skupince.
Plníme si společnou vizi - vytvářet ideální podmínky pro setkávání lidí v pěkném prostředí, s příjemnou muzikou a dobrým pitím. Podle zájmu návštěvníků se zdá, že série koncertů "Žďárské interference" tuto vizi naplňuje. Vítáme každého, kdo cítí podobné potřeby pro zpříjemnění života.