Místa konání|Elektronická|Indie|Jazz|Pop|Rock|Zpěvák / Písničkář
Multižánrový klub zaměřený především na mladé kapely. Klub 15 minut vznikl v roce 2006 jako multikulturní prostor otevřený koncertům, elektronické hudbě, divadlu, výstavám či studentským večírkům v suterénu Tereziánské zbrojnice a profiloval se především jako vysokoškolský klub. V roce 2009 se Klub 15 minut přestěhoval do současných prostor na Komenského ulici a rozšířil své cílení i mimo studentskou komunitu, přičemž se stal nedílnou součástí olomoucké klubové scény. Po dobu své existence se v klubu odehrály desítky koncertů a vystoupila špička domácí alternativní, drumandbassové, reggae, house & techno scény.
JAZZTANGENS Club je alternativní prostor, kde jsou obvykle s frekvencí jednoho měsíce pořádány jazzové večery, tj. koncerty jazzových kapel a výrazných postav naší i zahraniční jazzové scény. Club zřídil původně pod záštitou firmy FLX v roce 2000 p.Tuček.
Jazz Tibet Club je legendární olomouckou scénou, v níž se pojí hudební klub s restaurací a také unikátní génius locí. Vlídnou, domáckou atmosférou a dřevěným interiérem připomíná irské puby. V unikátním prostředí se tu konají koncerty špičkových kapel a hudebníků z celého světa, jejichž pojítkem je kvalitní hudba a poctivý přístup k ní.
Navzdory svému názvu však klub není zdaleka jen výhradně jazzovou scénou. Žánrově nespoutaná dramaturgie se zaměřuje na autorskou tvorbu a autentický projev a limituje se pouze charakterem prostoru. V programu klubu se tak vedle jazzu, blues, indie/rocku či folku a nadžánrových kombinací objevuje i alternativní hip hop nebo ambient a elektronika
Pravidelné jazzové koncerty se konají jedenkrát za měsíc, s výjimkou letního období, a jsou na ně zvány především tuzemské soubory všech jazzových stylů. Jazzové večery jsou z poloviny dotované Městem Slaný a konají se v klubech Šantán Na Střelnici a Dividýlka v hotelu Hejtmanský Dvůr, výjimečně i v Městském divadle či piaristické kapli Městského muzea. I tyto koncerty mají své renomé, často na ně přijíždějí posluchači ze širokého okolí, několikrát zde byl natáčen Českou televizí i televizní jazzový klub. Ze Slaného bylo takto možno spatřit společný koncert zpěvaček Ireny Budweiserové, Vlasty Průchové a Evy Pilarové, koncert Jitky Vrbové se skupinou Fresh Uncles, skupin Jazz Unity a Antonína Gondolána. Naposledy zde byl natáčen soubor Groove Jana Kořínka v dubnu 2007. Ve spolupráci s Britskou radou v Praze se v rámci těchto večerů podařilo ve Slaném také připravit koncerty špičkových anglických saxofonistů Andyho Shepparda se svou skupinou, Johna Surmana a naposledy dua Trevora Wattse.
V komplexu Lázní III se nachází historicky velice cenný a architektonicky zajímavý koncertní sál Antonína Dvořáka. Každý týden zde koncertuje Karlovarský symfonický orchestr, jehož kořeny sahají až do roku 1835. Kromě Karlovarského symfonického orchestru je Dvořákův sál využíván v období Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary jako jeden z kinosálů.
Místa konání|Elektronická|Jazz|Pop|Rock|World|Zpěvák / Písničkář
Klub Na Rampě se nachází přímo v centru města Jablonce nad Nisou a je součástí pavilonu A zrekonstruovaného komplexu Eurocentra. Kromě velkého sálu s pódiem a malým barem je součástí klubu také denně otevřený velký bar s výhledem na letní amfiteátr. Klub je netradičně umístěn v prvním patře a výhledy z kavárny jsou opravdu zajímavé.
Klub se může pyšnit již téměř sedmnáctiletou historií. Za tu dobu zde vystoupily stovky známých i méně známých osobností a skupin a téměř celá česká klubová scéna. Jen namátkou: Mňága a Žďorp, Pražský výběr, Divokej Bill, Tomáš Klus, Dan Bárta, Vltava, Monkey Business, David Koller a Jasná Páka a mnoho dalších. Klub Na Rampě je také místem pro zastávku špičkových zahraničních muzikantů na jejich evropských turné. Namátkou jmenujme: Laco Deci & Cellula New York, Vargas Blues Band, Danny Bryant and Redeyband, Joe Bonamassa, Tonny Spinner, Dana Fuchs, či Layla Zoe.
Psal se rok 1993, kdy se Pavel Pavlů (El Prezidente), rozhodl otevřít menší bar. Využil skladový prostor melého obchodu s potravinami ve čtvrti Bohatice v Karlových Varech. Oficiální otvíračka byla stanovena na 1.9.1993. Jak je ale obvyklé u party kolem Pavla, neoficiální otvíračka na sebe nenechala dlouho čekat a mejdánek ve Slashi se rozjel už o 10 dní dříve.
V roce 1996 se dostál Slash velkých změn a bar svou energií vytlačil potraviny z prostoru úplně. V tomto roce se bar dočkal své první přestavby a rozrostl se o kulečníky a prostor dnešního podia.
Po počátečních personálních výměnách se sestava teamu barmanů ustálila a je postavena na dvou pilířích, které již přes 20 let neodmyslitelně patří do Slash baru. Jedním pilířem se stal Renda Svoboda, který je pověstný svým přehledem v hudbě (také se mu přezdívá Hudební wikipedie). Druhým pilířem se stal vzteklý pes Marek "Mrzák" Pospíšil, který Vás odzbrojí svým krutopřísným humorem už u vstupu do baru. Oba barmany doplňují mladé barmanky. Pozor na ně - žádný mejdan nekončí, dokud ony nechtějí!
Zlomový datum je květen 2006, kdy dochází k zásadní přestavbě. Celý interiér podle svých plánů a projektů vypracoval Tomáš Dolejš. Do Slashe připravil i typického indiána, který dohlíží jako starý šaman na všechny rozjeté party, aby vše jelo na plné kule.
První koncert se odehrál náhodou, kapela NARVAN přišla o plánovaný koncert a chtěla si zahrát třeba zadarmo, jen za pití. No a pak se to rozjelo. Ze začátku jen na podlaze, od 2010 již na pódiu. Poslední 5-7 roky se klub zaměřil nejvíce na západní hardcore/metal/punk scénu, podařilo se domluvit i taková jména, která v tomto regionu ještě nehrála.
Období 2016 - 2019 se ve Slashe odehrálo několik desítek kapel. Z těch největších k nám přijeli Paura, Billy The Kid, Don Gatto, Propain, Worst, Lord Bishop Rocks, Risk It, Insanity, Chelsea Smile, Nasty a další skvělé kapely..
Slash bar se stal jedním z nejnavštěvovanějších klubů v České republice, kam se rádi vrací, nebo nově navštěvují, zahraniční kapely.
Slash bar se stal pojmem, postojem, či určitým centrem generací i subkultur, kde u jednoho stolu u sklenky dobrého drinku spolu v poklidu sedí taková paleta lidí, že si uvědomíte, že ve Slashi se lidé chtějí jen příjemně bavit.