Ostravský multi-žánrový hudební klub, který volně navazuje na působení původniho klubu Tančírna. Jedná se o jeden z nejvýtiženějších ostravských klubů. Fanoušky láká klub nejvíce na metalové, hardcorové, ale třeba také hiphopové koncerty.
Subjekty: 11
Ostravský multi-žánrový hudební klub, který volně navazuje na působení původniho klubu Tančírna. Jedná se o jeden z nejvýtiženějších ostravských klubů. Fanoušky láká klub nejvíce na metalové, hardcorové, ale třeba také hiphopové koncerty.
250 míst
Havlíčkovo nábřeží 28
Ostrava
500 míst
Tržní náměstí
Liberec
40601
Kavárna, divadlo, kino, kulturák. Moderní kulturní centrum pro koncerty nabízející velký sál, prostor kavárny a v létě i zahrádku.
400 míst
Černá louka 3188
Ostrava
70200
Hudební klub zaměřující se především na elektronickou a hiphopovou scénu.
Dveře dnes již legendárního klubu Fabric se poprvé otevřely v květnu roku 2000. Během první patnáctileté etapy se vyprofiloval do podoby předního českého klubu, který hostil jak přední česká a tak i zahraniční jména taneční scény a potvrzoval svou jedinečnost i úspěšnými rezidentními nocemi jako 3G, Evolution, Crystal či legendární drum’n’bassovou klubovkou SSD aka Slim Slam Drum.
V roce 2015 dostala šanci provozně mladší generace a po velké úvodní rekonstrukci se klub stále mění a vylepšuje tak, aby dostál svému postavení mezi předními českými kluby.
500 míst
Plynární 1634/7
Ostrava
70200
Citlivá vestavba do konstrukce historického plynojemu proměnila tuto industriální stavbu v nevšední multifunkční centrum. Učí se tady studenti univerzit, organizují se mezinárodní konference a kongresy, probíhají zde i pracovní workshopy, školení zaměstnanců, koncerty nebo výstavy umělců. To vše umožňuje jedinečné prostorové řešení, kapacita i špičková audiovizuální technika.
1509 míst
Vítkovice 3004
Ostrava
703 00
V komplexu Lázní III se nachází historicky velice cenný a architektonicky zajímavý koncertní sál Antonína Dvořáka. Každý týden zde koncertuje Karlovarský symfonický orchestr, jehož kořeny sahají až do roku 1835. Kromě Karlovarského symfonického orchestru je Dvořákův sál využíván v období Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary jako jeden z kinosálů.
Klub Na Rampě se nachází přímo v centru města Jablonce nad Nisou a je součástí pavilonu A zrekonstruovaného komplexu Eurocentra. Kromě velkého sálu s pódiem a malým barem je součástí klubu také denně otevřený velký bar s výhledem na letní amfiteátr. Klub je netradičně umístěn v prvním patře a výhledy z kavárny jsou opravdu zajímavé.
Klub se může pyšnit již téměř sedmnáctiletou historií. Za tu dobu zde vystoupily stovky známých i méně známých osobností a skupin a téměř celá česká klubová scéna. Jen namátkou: Mňága a Žďorp, Pražský výběr, Divokej Bill, Tomáš Klus, Dan Bárta, Vltava, Monkey Business, David Koller a Jasná Páka a mnoho dalších. Klub Na Rampě je také místem pro zastávku špičkových zahraničních muzikantů na jejich evropských turné. Namátkou jmenujme: Laco Deci & Cellula New York, Vargas Blues Band, Danny Bryant and Redeyband, Joe Bonamassa, Tonny Spinner, Dana Fuchs, či Layla Zoe.
400 míst
Jiráskova 1
Jablonec nad Nisou
466 01
Psal se rok 1993, kdy se Pavel Pavlů (El Prezidente), rozhodl otevřít menší bar. Využil skladový prostor melého obchodu s potravinami ve čtvrti Bohatice v Karlových Varech. Oficiální otvíračka byla stanovena na 1.9.1993. Jak je ale obvyklé u party kolem Pavla, neoficiální otvíračka na sebe nenechala dlouho čekat a mejdánek ve Slashi se rozjel už o 10 dní dříve.
V roce 1996 se dostál Slash velkých změn a bar svou energií vytlačil potraviny z prostoru úplně. V tomto roce se bar dočkal své první přestavby a rozrostl se o kulečníky a prostor dnešního podia.
Po počátečních personálních výměnách se sestava teamu barmanů ustálila a je postavena na dvou pilířích, které již přes 20 let neodmyslitelně patří do Slash baru. Jedním pilířem se stal Renda Svoboda, který je pověstný svým přehledem v hudbě (také se mu přezdívá Hudební wikipedie). Druhým pilířem se stal vzteklý pes Marek "Mrzák" Pospíšil, který Vás odzbrojí svým krutopřísným humorem už u vstupu do baru. Oba barmany doplňují mladé barmanky. Pozor na ně - žádný mejdan nekončí, dokud ony nechtějí!
Zlomový datum je květen 2006, kdy dochází k zásadní přestavbě. Celý interiér podle svých plánů a projektů vypracoval Tomáš Dolejš. Do Slashe připravil i typického indiána, který dohlíží jako starý šaman na všechny rozjeté party, aby vše jelo na plné kule.
První koncert se odehrál náhodou, kapela NARVAN přišla o plánovaný koncert a chtěla si zahrát třeba zadarmo, jen za pití. No a pak se to rozjelo. Ze začátku jen na podlaze, od 2010 již na pódiu. Poslední 5-7 roky se klub zaměřil nejvíce na západní hardcore/metal/punk scénu, podařilo se domluvit i taková jména, která v tomto regionu ještě nehrála.
Období 2016 - 2019 se ve Slashe odehrálo několik desítek kapel. Z těch největších k nám přijeli Paura, Billy The Kid, Don Gatto, Propain, Worst, Lord Bishop Rocks, Risk It, Insanity, Chelsea Smile, Nasty a další skvělé kapely..
Slash bar se stal jedním z nejnavštěvovanějších klubů v České republice, kam se rádi vrací, nebo nově navštěvují, zahraniční kapely.
Slash bar se stal pojmem, postojem, či určitým centrem generací i subkultur, kde u jednoho stolu u sklenky dobrého drinku spolu v poklidu sedí taková paleta lidí, že si uvědomíte, že ve Slashi se lidé chtějí jen příjemně bavit.
100 míst
S.K.Neumanna 345
Karlovy Vary
36004
Jeden z největších sálům v Ostravě s kapacitou 1 000 míst ke stání. Při uspořádání k sezení je možno využít 780 míst, 416 míst při plesovém uspořádání, 500 míst při konferenčním uspořádání. Při módních přehlídkách je možno využít mola o rozměrech 4 x 4 m, 6 x 4 m, 8 x 4 m a 10 x 4 m.
Sál je možné ozvučit, lze využít přehrávací a záznamovou techniku, zpětnou i přední projekci obrazu z počítače, videa a kamery na plátno 3 x 4 metry pomocí dataprojektoru.
K vybavení sálu patří světla scénická a světla řízená počítačem.
1000 míst
28. října 2556/124
Ostrava
702 00
OBECNĚ
Klub Stoun je provozován v prostorách krytu civilní obrany v podzemí 11. základní školy na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku. Dramaturgii zajišťuje od září 1997.
JAK TO JE S NÁZVEM
Název není český přepis anglického stone - kámen, ale vznikl přidáním písmena "n" ke zkratce STOU, což v terminologii civilní obrany znamená Stálý Tlakově Odolný Úkryt.
OTVÍRACÍ DOBA A ZAČÁTKY AKCÍ
Otevřeno máme vždy od 19-ti hodin. V pondělí končíme o půlnoci, v pátek a v sobotu máme do čtyř. Koncerty začínají v 21 hodin, pořady reprodukované hudby v 20:00. Otevřeno je pouze v dny konání akcí, které jsou vypsané v programu.
REPRO A PARTIES
Klub nabízí pořady reprodukované hudby a večery s hudbou určenou především k tanci. Mezi zvláště úspěšné můžeme zařadit retropořad Hity ze záhrobí nebo sobotní Rockotéky a House party. Vystoupili zde i představitelé absolutní špičky naší taneční scény DJ Loutka, Tráva, James (UK), Chris Sadler (UK), Danny Delta (UK) a DJ Broadway (USA). Rovněž pravidelné měsíční drum and bassové párty BASS INVASION nebo NO!SE mají u nás více než 10-letou tradici. Za tuto dobu u nás vystoupila DNB špička jako například John B, A.M.C., Matrix & Futurebound, Tantrum Desire, Teddy Killerz, Droumsound & Bassline Smith, Mefjus, Mind Vortex, Koven, Zardonic, Prolix a mnoho dalších zahraničních hostů.
KONCERTY
Za dobu fungování proběhlo v klubu Stoun několik stovek koncertů hudebních skupin různých stylů. Za všechny uveďme několik nejzajímavějších - Vladimír Mišík, Luboš Pospíšil, Ivan Mládek se svými skupinami, dále Alice, Tichá dohoda, Pusa, The Royal Suprimes (USA), Jolly Jocker & P. B. U., Sabot (USA), Tři sestry, Dunaj, Chinaski, Laura a její tygři, Psí vojáci, Mňága a žďorp, -123 min., Už jsme doma, Cirkus Praha, Fleret, Priessnitz, Zóna A (SK), Titti Twister (PL), Off Kilter (UK), J.A.R., Anna K., Monkey Business, Dan Bárta, Mig 21, Horkýže Slíže, Dog Eat Dog (USA), Clipwing (CAN), Majk Spirit, H16, Kontrafakt, Ektor, Dj Wich, Sto Zvířat, Visací Zámek, Jelen, Michal Hrůza, InéKafe, Polemic, Rybičky 48, Mandrage, Vypsaná fiXa, David Stypka & Bandjeez, Mirai, Tomáš Klus, Kryštof, Dope D.O.D. (NL), Afura (USA) a mnoho dalších. Svůj písničkový recitál zde přednesl i Jan Burian.
KONCERTY MÍSTNÍCH KAPEL
Samozřejmě si ve Stounu zahrály snad všechny místní skupiny, které od roku 1995 ve Frýdku-Místku a okolí existovaly, například Bukvy, Floating Bridge, Pečení vaření, Ti odvedle, Yenom, Freedwood, Helena a její chlapci, Dust inc., Kajkery, MGH, RK 130, Balloon, Kulich, Keep Cool, Garlands, Big Ole Pile, Čadi, King Pao, MadFalls, Positive, The Cornflaks, Trochumoc, Prouza, Tomáš Kočko, Slepí Křováci, Dolls in the factory a mnohé další. Navíc jsme zorganizovali několik jam session, kde společně vystoupili místní hudebníci, jenž spolu obvykle nehrají.
300 míst
J. z Poděbrad 3109
Frýdek-Místek
738 01