Liberecký nejstarší multižánrový klub nacházející se v bývalém atomovém krytu.
Subjekty: 19
Filtry: Elektronická Indie Rock World Další Metal 500 - 1500 Vymazat vše
500 míst
Tržní náměstí
Liberec
40601
Epic je nejmodernější multižánrový hudební klub v Praze se zaměřením na elektronickou klubovou hudbu. Najdete nás v podzemí na ulici Revoluční 3, jen kousek od Dlouhé. Plocha 2 500 m2 je rozložena na třech patrech, z nichž dvě jsou určena pro hosty a jedno tvoří technické zázemí.
Ta největší DJská jména to vždy rozpálí v hlavním velkém sále, o jejichž pitný režim se staráme u čtyř barů. Kdo se nebojí výšek, má na hlavní stage výhled z galerie v patře, kde je VIP zóna. Tam samozřejmě vede samostatný VIP vstup. Ten nejlepší zvukový i vizuální zážitek zabezpečuje světový zvukový systém L-Acoustics K2, přes 100 m2 LED obrazovek P 3,9 a nejmodernější světla.
500 míst
Revoluční 1003/3
Praha 1
110 00
Hudební klub zaměřující se především na elektronickou a hiphopovou scénu.
Dveře dnes již legendárního klubu Fabric se poprvé otevřely v květnu roku 2000. Během první patnáctileté etapy se vyprofiloval do podoby předního českého klubu, který hostil jak přední česká a tak i zahraniční jména taneční scény a potvrzoval svou jedinečnost i úspěšnými rezidentními nocemi jako 3G, Evolution, Crystal či legendární drum’n’bassovou klubovkou SSD aka Slim Slam Drum.
V roce 2015 dostala šanci provozně mladší generace a po velké úvodní rekonstrukci se klub stále mění a vylepšuje tak, aby dostál svému postavení mezi předními českými kluby.
500 míst
Plynární 1634/7
Ostrava
70200
Brněnská stálice. Multižánrový klub, který představuje české i zahraniční interprety, známá jména i začínající umělce alternativní scény. Nad klubem je hostel sloužící pro hudebníky i běžné návštěvníky.
Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu nový tým, který z ní vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor ve Střední Evropě. Dramaturgie klubu představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a progresivní hudební směry. V programu mají své místo větší a produkčně náročné koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci Elektra a Vendeta a festival elektronické hudby Echoes. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 5 000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédlo přes milion hudebních fanoušků. Klub je vybaven špičkovou zvukovou aparaturou od firmy D&B audiotechnik.
800 míst
Štefánikova 24
Brno
60200
Moderní klub ve spodních prostorách Národního domu na Smíchově. Pravidelně zde mají koncerty menší české a zahraniční kapely.
800 míst
Zborovská 7
Praha
http://studiosklep.8u.cz/DK202121/index.html
Maximální kapacita z hlediska bezpečnosti 747 osob. Do celkového počtu jsou zahrnováni návštěvníci, účinkující, pořadatelé a technický personál.
1. celkem 552 míst bez postraních přístavků
2. celkem 585 míst s postranními přístavky
3. celkem 675 míst s postranními přístavky a třemi přístavkovými řadami
747 míst
Teplice
41501
Kongresové centrum Praha je rozsáhlá neofunkcionalistická budova v Praze 4 – Nuslích. Nachází se na adrese ulice 5. května 1640/65, poblíž stanice metra C, Vyšehrad.
I díky kongresovému centru se Praha stala v roce 2017 osmou nejpopulárnější konferenční destinací světa dle asociace International Congress and Convention Association.
Jedná se o největší kongresové centrum v Česku. K budově přiléhá také hotel Holiday Inn, Business Centrum Vyšehrad. Hlavním majitelem je v současnosti Česká republika s podílem 55 % a dále Hlavní město Praha s podílem 45 %.
K dispozici je až 70 různě velkých sálů s kapacitou celkem 9300 osob; největší z nich, Kongresový sál, pojme 2 764 lidí. Akustika Kongresového sálu patří podle odborníků k nejlepším na světě (13. v pořadí). Běžně se zde konají koncerty, plesy, zasedání a další kulturní události. K jeho přednostem patří mj. jedinečný výhled přes Vltavu na panorama Pražského hradu.
1034 míst
5. května 1640/65
Praha 4
140 00
MeetFactory je neziskové mezinárodní centrum současného umění založené v roce 2001 umělcem Davidem Černým. V důsledku povodní v roce 2002 bylo nutné opustit původní prostory v Praze - Holešovicích a projekt byl vzkříšen o tři roky později v průmyslové budově v pražské čtvrti Smíchov, ve specifickém prostoru mezi dálnicí a aktivní železniční tratí. Program byl spuštěn po rozsáhlé rekonstrukci prostor v roce 2007.
Program MeetFactory utvářejí čtyři dramaturgické linie - hudba, galerie, divadlo a program rezidenčních pobytů pro umělce.
750 míst
Ke Sklárně 3213/15
Praha
150 00
Nejrozsáhlejším prostorem Obecního domu je centrální Smetanova síň, přístupná z foyer v prvním patře. Pojmenováním koncertní síně vzdala Praha poctu tvůrci české moderní hudby Bedřichu Smetanovi. Z plastické výzdoby jsou nejpozoruhodnější štukové skupiny Vyšehrad a Slovanské tance po stranách podia od Ladislava Šalouna. Sochař tak šťastně rozřešil otázku připomenutí druhého génia české hudby, Antonína Dvořáka. K Smetanovu Vyšehradu z cyklu symfonických básní Má vlast tak odkazuje postava bájného Lumíra, vyprávějícího za doprovodu harfy báj o vlasti, zatímco protilehlý tančící pár je motivem převzatým z Dvořákových Slovanských tanců. V interiéru Smetanovy síně však nechybí připomínka dalších českých hudebních skladatelů, jejichž portrétní medailony jsou umístěny na poprsnicích lóží a balkonu.
K celkovému vzdušnému a zároveň slavnostnímu dojmu prostoru přispívají malby stropních výplní a nástěnné obrazy Karla Špilara. Zejména monumentální nástěnné obrazy Hudba, Poesie, Tanec a Drama patří mezi autorovy nejlepší práce vůbec.
Smetanova síň je především koncertním sálem pro 1200 posluchačů, ve kterém od doby jeho otevření účinkovaly nejvýznamnější světová hudební tělesa a interpreti, příležitostně se zde konají i nejrůznější společenské akce – zejména tradiční plesy nebo žádané reprezentativní galavečeře. Ve Smetanově síni je pravidelně zahajován i zakončován hudební festival Pražské jaro.
1200 míst
náměstí Republiky 1090/ 5
Praha 1
111 21